İkbal Afyon Yüntaş’ta sıkıntılı günler

Efeler Ligi’nde Jeopark Kula’dan sonra İkbal Afyon Belediyespor da ekonomik olarak sıkıntıya girdi.

Efeler Liginde mücadele eden İkbal Afyon Belediye Yüntaş’ta Kulüp Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Aydoğan, büyük umutlar ile sezon başında oluşturdukları ve sezonun ilk yarısında istedikleri noktada olmadıkların ifade ederek, üç yabancı oyuncusu ile yollarını ayırdıklarını ifade etti.

Ligde üçüncü sezonunu geçiren mavi siyahlı temsilcimiz İkbal Afyon Belediye Yüntaş, sezona kurduğu iddialı bir kadro ile girmiş ancak play-off sıralamasından uzak bir görüntü çizerek 11 maçlık seride 8 mağlubiyet 3 te galibiyet alarak kötü bir performans sergilemişti. Ligde ilk devrenin sona ermesinin ardından alınan yönetim kurulu kararı sonrasında takımda forma giyen 3 yabancı oyuncu ile yolların ayrılmasına karar verildi.

İKİ YABANCI DAHA GİDİYOR

Birkaç gün önce Avustralyalı Milli oyuncu Luke Smith ile yolların ayrıldığını duyuran yönetim, daha sonrasında Hollandalı oyuncu Neil Klapwick ve Sırp oyuncu Mihajlo Stankovic ile de karşılıklı anlaşarak ikinci devrede bu oyuncuların da İkbal Afyon Belediye Yüntaş forması giymeyeceklerini spor kamuoyu ile paylaştı.

“İLK YARIDA HEDEFLERİMİZE ULAŞAMADIK”

Efeler Voleybol Liginin ilk yarısında sadece Jeopark Kula Belediye, İnegöl Belediye ve son olarak sahasında Galatasaray’ı yenerek geride kalan 8 maçta galibiyet yüzü göremeyen Yüntaş, 11’nci sırada kaldı. Yaşanan olumsuzlukların ardından ayrılık sinyalleri vermeye başlayan Kulüp Başkanı Aydoğan, “Bu sezona da geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi play-off hedefi ile başladık ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve ilk devreyi 11’nci sırada kapattık. Bu kötü gidişata bir son vermek adına yönetim kurulumuz ile gerçekleştirmiş olduğumuz toplantı neticesinde küçülme kararı aldık. Bu anlamda mali yükü en çok çeken üç yabancı oyuncumuz ile yollarımızı ayırma kararı aldık. İlk olarak Luke ile sözleşmelerimizi karşılıklı olarak fesih ettiğimizi belirtmek isterim. Daha sonrasında ise diğer yabancılarımız ile de yollarımızı ayıracağız” ifadelerine yer verdi.


Haberi Paylaş