İki Dünya Kulüpler Şampiyonası için tek ülke mi?

Brezilya basınında yer alan haberlere göre Minas’ın 2022’de, hem erkeklerde hem de kadınlarda olmak üzere iki Dünya Kulüpler Şampiyonası düzenlemesi söz konusu.

Çin’in koronavirüs salgını kapsamında aldığı tedbirler sebebiyle 2022 FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı düzenlemekten vazgeçmesinin ardından Brezilya kulübü Minas, 2022 FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası ve 2022 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı düzenlemek istiyor. Web Volei’de yer alan haberde Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) 2022’deki iki turnuvanın takvimlerini birleştirmesi için bir öneride bulunulduğu bilgisine yer verildi.

Normal şartlarda iki turnuva birkaç gün arayla farklı ülkelerde düzenleniyordu. Teklifin onaylanması durumunda Minas Gerais’teki Betim ve Uberlândia şehirlerinin oyunları düzenleyebileceği belirtildi. Haberde bir başka yenilik olarak adı geçen şehirlerin her birinin, erkekler turnuvasının bir grubuna ve kadınlar turnuvasının bir başka grubuna ev sahipliği yapabileceğine de değinildi.

Betim’de düzenlenen son FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Brezilya ekibi Sada Cruzeiro, Ankara’nın ev sahipliği yaptığı son FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda ise temsilcimiz VakıfBank şampiyon olmuştu.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.