İlk adımı Vakıfbank attı

Acıbadem Kadınlar Ligi play off yarı final ilk maçında VakıfbBank, Galatasaray Daikin’i set vermeden mağlup etti ve seride 1-0 öne geçti.

Maçın başında rakip hücumcuları file üzerinde iyi durduran VakıfBank, 3-8 önde geçtiği ilk aradan sonra hız kesmedi ve ikinci teknik molaya kadar oyunu domine etti 8-16. neriman Özsoy’un yokluğunda Kolombiyalı yıldızı Madelaynne Montano’nun gayretleriyle sete tutunmaya çalışan Cimbom (14-18), diğer oyuncularından istediği verimi alamayınca bu bölümü Vakıfbank rahat kazandı 18-25.

İkinci sete daha dirençli başlayan GS Daikin, ilk teknik molaya kadar oyundan kopmasa da güçlü rakibinin baskısına daha fazla direnemedi ve ikinci araya doğru fark açılmaya başladı 13-16. Dobriana Rabadhzieva’nın katkısıyla sete tutunmaya çalışan Cimbom, rakibinin kombine oyunu karşısında başarılı olamadı ve bu bölümü de VakıfBank kazandı 19-25.

Ezgi Güç’ün etkili servisleriyle üçüncü setin ilk teknik molasına 8-5 önde giren Cimbom, dengeli oyunuyla üstünlüğünü ikinici araya kadar sürdürdü 16-14. Tecrübesini ortaya koyan VakıfbBank, rakibini 16’da yakalasa da mücadeleyi bırakmayan GS Daikin, rakibinden 19’a kadar kopmadı. Bir hamle daha yapan konuk takım 20-23 öne geçtiyse de sarı kırmızılılar oyundan kopmadı ve rakibini bir kez daha yakaladı 23-23. Ancak son iki rallide basit hatalar yapan GS Daikin, seti 23-25, maçı da 0-3 kaybetti ve VakıfBank seride 1-0 öne geçti.

Karşılaşmayı Başkan Ünal Aysal’ın eşi de takip etti.

GS DAIKIN – VAKIFBANK: 0-3

Salon: Burhan Felek Hakemler: Ebru Ayata, Fuat Yalkın

GS Daikin: Ezgi, Aslı, Lo Bianco, Rabadzhieva, Ergül, Montano, Nihan (L), Gamze, Nursevil, Bihter

VakıfBank: Naz, Gözde, Bahar, Brakocevic, Costagrande, Fürst, Gizem Ö.(L), Güldeniz, Kübra, Melis

Setler: 18-25, 19-25, 23-25

Süre: 78 dakika (25-25-28)


Haberi Paylaş