İlk finalist Fenerbahçe Grundig

Fenerbahçe Grundig ile Arkas, bu sezon resmi maçlarda 6. kez karşı karşıya geldi. Play off yarı final ikinci maçını da 3-0 kazanan FB Grundig, finale yükselen ilk takım oldu.

Ivan Miljkovic’in servisleri ve orta oyuncularının müthiş katkısıyla maça fırtına gibi başlayan ev sahibi ekip, 8:2 geçilen ilk aradan sonra oyunu daha da hızlandırdı ve ikinci teknik molada farkı daha da artırdı 16:8. Gordon Perrin ve Gavin Schmitt’in etkili oyunuyla sete tutunmaya çalışan Arkas, filenin iki karış yüksekliğinde paslar dağıtan FB Grundig pasörü Arslan Ekşi’nin temposuna daha fazla dayanamadı ve ilk bölümü ev sahibi rahat kazandı 25:18.

İkinci setin başında Felipe Fonteles ve Ivan Miljkovic ile sayılar bulan sarı lacivertliler, 8:4 önde geçtiği ilk kritik andan sonra servis temposunu daha da artırdı. Manşette basit hatalar yapan rakibi karşısında ikinci teknik molaya da 16:10 ile giren FB Grundig, Gavin Schmitt’in servisleri karşısında bocaladı. Rakibinin açık toplara yaptığı hücumları yüksek bloklarla durduran Arkas, rakibini 19:16’ya kadar sıkıştırdı. İkinci molasını kullanan FB Grundig, tempoyu bir kez daha yükseltti ve setin sonuna çabuk ulaştı 25:18.

Rakibinin istediği oyunu oynamasına üçüncü sette de izin vermeyen ev sahibi FB Grundig, ilk araya 8:3 önde girdi ve bir daha arkasına bakmadı. İkinci teknik molayı da 16:9 ile geçen sarı lacivertliler, seti 25:23’de noktaladı ve maçı 3-0 kazanarak finale yükselen ilk takım oldu.

FENERBAHÇE GRUNDIG-ARKAS: 3-0

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Erdal Akıncı, Tayfun Şener

FB Grundig: Miljkovic, Fonteles, Emin, Arslan, Marshall, Kemal, Serkan(L),

Arkas: Hakkı, Mustafa R, Perrin, Erhan, Schmitt, Urnaut, Hasan(L), Yiğit, Mustafa K, Gökhan, Halil

Setler: 25-18, 25-18, 25-23

Süre: 73 dakika (22-25-26)


Haberi Paylaş