İmen’in melekleri

Bayanlar Voleybol 2. Ligi A Grubu’nda mücadele eden ve dile kolay tam 14 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Nilüfer Belediyespor, 1. Lig hedefine her geçen hafta bir adım daha yaklaşırken; Emin İmen’in melekleri Amerikalı pasör Candace, Arjantin’li smaçör Georgina ve kaptan Gamze şampiyonluk için söz verdiler… Çok özel pozlar veren üç tecrübeli voleybolcu 1. Lig’e çıkacaklarına inandıklarını söylediler… Türkiye’de ikinci sezonunu geçiren ve ilk kez 2. Lig’de forma giyen Arjantin’li güzel ve başarılı smaçör Georgina da 1. Lige çıkacaklarına çok inanıyor. Geçtiğimiz yıl Kocaeli Değirmendere’de forma giyen ve sezon başında Nilüfer Belediyespor’a transfer olan tecrübeli smaçör, 1. Lige çıkacak takımların kendileri ile Ereğli Belediye’nin olabileceğini söyledi. Georgina, “Yeni bir takımda olduğum için ligin ilk yarısı benim açımdan biraz alışma devresi olarak geçti. Ama çok şanslıyım ki gerek takımdaki arkadaşlık, gerekse antrenör ve yöneticilerimizle olan diyologlarım çok iyi. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ligin özellikle ikinci yarısında iyi bir form yakaladık ve ikinci yarıda hiç maç kaybetmedik. Yarıfinallerde başarılı olup önce finale çıkacağımıza ve final maçları sonunda da 1. Lige çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

2. Lig’de ilk kez forma giydiğini belirten tecrübeli kaptan Gamze, “Emin hocam beni arayıp ’1. Ligi hedefleyen bir takım kuruyoruz. Seni de bu takımda görmek istiyorum’ dedi. Bende çok sevdiğim Emin hocamı kırmadım ve Nilüfer Belediyespor’a geldim. Yepyeni bir takım olduğumuz için ligin ilk yarısı bizim açımızdan uyum süreci olarak geçti. Ancak ikinci yarıya İstanbul’da 3-2 kazandığımız Galatasaray galibiyetiyle iyi bir başlangıç yaptık ve tam 14 haftadır da yenilmiyoruz. Grup lideri olan namağlup Beylikdüzü’nü bile set vermeden yenmeyi başardık. Takımdaki genç arkadaşlarımız da çok iyi mücadele ediyorlar. 12 kişilik takımımızda herkes forma giyebiliyor. Şimdi ligde iki maçımız kaldı. Bu hafta deplasmanda Salihli Belediye, ve önümüzdeki hafta evimizde İzmir Ekonomi Üniversitesi ile oynayacağız. Bu maçları da kazanıp ligin ikinci yarısını yenilgisiz kapatmak istiyoruz” dedi. Takım olarak iyi bir çıkış yakaladıklarına da dikkat çeken kaptan, “1. Lig’e çıkmayı çok istiyoruz ve bunu başarabilecek güçteyiz. Öncelikle yarıfinallerden çıkıp finale kalmak ve daha sonra da şampiyon olarak lige çıkmak istiyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda da çalışma tempomuzu her geçen hafta daha da artırıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de ilk defa forma giyen Amerika’lı pasör Candace Mc Namee de takımın adeta beyni gibi. Maçta arkadaşlarına verdiği paslar kadar akılcı oyunuyla ne kadar tecrübeli bir pasör olduğunu gösteren Candace, Nilüfer Belediyespor’da çok mutlu olduğunu söylüyor. Bursa’yı ve takım arkadaşlarını çok sevdiğini belirten Candace, “Türkiye’de ilk kez voleybol oynuyorum. Amerika ile Türkiye arasındaki saat farkı nedeniyle birkaç ay zorluk çektim. Ancak daha sonra hem zaman kavramı sorununu aştım, hem de takım arkadaşlarımla olan dil sorununu aştım. Türkçe dilini öğrenmeye çalıştığım gibi burda özel yabancı dil kursunda Türk öğrencilere ingilizce eğitimi veriyorum” diye konuştu. 2. Ligin de 1. Lig gibi kaliteli olduğuna dikkat çeken Candace, “Grubumuzda bizim dışımızda Galatasaray ve Beylikdüzü de iyi takım. Ama biz iki rakibimizden de daha iyi bir takımız. Bunu hem Galatasaray’ı İstanbul’da yenerek, hem de namağlup Beylikdüzü’nü set vermeden rakibimize ilk yenilgiyi tattıran takım olarak kanıtladık. İnanıyorum ki final grubuna kalıp orada da başarılı olarak 1. Lige çıkacağız” dedi.

Özkan ÖZTÜRK/Bursa

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.