Imoco’yo Folie ve Sylla’nın dönüşü: “Fenerbahçe en zorlu rakip”

Fenerbahçe Opet’in CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde gruptaki rakibi Imoco Volley Conegliano, bir süredir iki yıldız oyuncusu olmadan ligde mücadele ediyor: Eylül ayında dizinden ameliyat geçiren Raphaela Folie ve sol ayağında bir sakatlık olup 14 Kasım’da antrenmanlara geri dönen Miriam Sylla.

Treviso Tribune’ye açıklamalarda bulunan bu iki yıldız hem kendi durumlarını hem de yaklaşan Şampiyonlar Ligi maçları hakkında görüşlerini anlattı.

Folie: “İyiyim, topu tekrar elime almaya başladım, önümüzdeki birkaç gün içerisinde tekrar takıma katılacağım. Performansım kesinlikle kademeli bir şekilde artacak, her ne kadar ilk hedefim 8-10 Aralık tarihleri arasındaki Şampiyonlar Ligi maçları olsa da geri dönmek için hiç acelem yok.”

İki yıldız oyuncusu olmadan sahada aynı performansı sürdürebilmek hiç kuşku yok ki yalnızca Imoco gibi geniş kadrolu takımların sahip olduğu bir lüks: “Takım arkadaşlarım çok iyi iş çıkardılar. Biliyoruz ki içimizden biri orada olmadığında veya kötü performans gösterdiğinde bir başkası onu telafi etmeye ve görevi devralmaya hazır.”

Sylla ise Şampiyonlar Ligi’nde oynayacakları üç maç hakkında şu yorumda bulundu: “En verimli olabileceğim maçlarda oynamayı planlıyorum ancak acelem yok. Fenerbahçe en zorlu rakip olacak ve o maçta sahada en formdaki oyuncularımıza ihtiyaç olacak.”

Ligde ilk yarıyı +8 puan farkla önde kapatan Imoco’nun durumu hakkında ise: “Güçlü olduğumuzu biliyorduk, ancak bu farkı açıkçası biz de beklemiyorduk. Şampiyonlar Ligi maçlarımız da düşünüldüğünde, biraz daha zorlu geçen maçlara ihtiyacımız vardı.”

Kaynak: Treviso Tribune

Haberi Paylaş

Comments are closed.