Jaqueline yeni zemini eleştirdi: “Oyuncuların canı yanıyor”

İki kez Olimpiyat zaferi yaşamış Brezilyalı Jaqueline Carvalho, Brezilya Federasyonu’nun (CBV) 2020-2021 sezonu için dayattığı yeni zemin değişikliğine adeta isyan etti. Sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafta deneyimli smaçör, bir lig maçında topu kurtarmaya çalışırken kalçasından sakatlandığını gösterdi.

CBV, devam eden sezonda Osasco’nun oyuncusu Jaqueline’nin yanında diğer oyuncuların da tepkisini çeken yeni bir saha zemin değişikliği kararı aldı. Yeni zemin, renklerinin değişmesinin yanında, aynı zamanda oyuncuların terlerinin gözükmediği için kaymasına ve sakatlanmasına davetiye çıkardığı ve hakemlerin topun çizgiye tam olarak düşüp düşmediğini anlamasını zorlaştırdığı için birçok eleştiri aldı.

36 yaşındaki oyuncu sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelerle memnuniyetsizliğini dile getirdi: “Selamlar, tamamen morluklar içerisindeyim. Topu kurtarmaya gittim ve bakın ne oldu? Bu yeni sahada kayılmıyor, canınızı acıtıyor. Kollarımda ve bütün vücudumda bandajla ile oynamak zorunda kalacağım. Zemin sari olduğundan ıslandığında kimse fark etmiyor ve ayrıca üç metre çizgisi de belli olmuyor, benim gibi birkaç oyuncunun daha yaralandığını gördüm. Tamamen mahvoldum, resmen zırhla oynamak zorunda kalacağım.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.