İnananların zaferi takımın ligde kalmasını sağladı

Efeler Ligi’ne çok iyi bir başlangıç yapan fakat yaşadığı talihsizlikler sonucu play-out oynayan Arhavi Belediyespor antrenörü Ahmet Kavaz play-out maçlarını ve ligde kalmalarını değerlendirdi.

2017-2018 sezonunda Erkekler 1. Ligi’nden Efeler Ligi’ne şampiyon olarak çıktıklarını hatırlatan Kavaz, ‘’2018-2019 sezonu için kurduğumuz kadro ligin ilk 5 haftasında Türkiye’de adından söz ettirmeyi başardı” dedi.

Kavaz sözlerini şöyle sürdürdü; “Ancak bu süre içerisinde gelişen olumsuz koşullar neticesinde ilk 6’da yer alan oyuncularımızın 4’ü çeşitli nedenlerden ötürü takımımızdan ayrıldı. Mevcut kadroda yer alan oyuncularla lige devam ettik. Ancak kadro yetersizliğinden dolayı giderek hedefimizden uzaklaşarak, normal sezonu 11. sırada tamamladık ve play-out maçları oynamak mecburiyetinde kaldık.”

Play-out maçlarını da değerlendiren Kavaz, “Bu maçlarda üstün performans sergileyerek oynayan 6 maçın 5’ini kazanarak ligde kalmayı başardık. Her şeyden önce bütün güçleri ile mücadele eden aslan yürekli oyuncularımı kutluyorum ve tek tek alınlarından öpüyorum” dedi.

Kavaz her maçta yanlarında bulunan taraftarlarında da değinerek, “Maç esnasında tribündeki taraftarların gözlerindeki enerji benim ve oyuncularımın motivasyonunu en üst düzeye taşıdı. Deplasmanda ve kendi sahamızda hiçbir zaman bizi yalnız bırakmayan gerçek Arhavi voleybol sevdalılarına ve takımın kurulmasında emeği geçen başkan, yönetim, kadro ve tüm personele yürekten teşekkür ederim. İnananların zaferi bu takımın ligde kalmasını sağladı” diye konuştu.


Haberi Paylaş