İnegöl Belediyespor’a tecrübeli smaçör

Sergilediği başarılı mücadele sonrasında adını Acıbadem Erkekler Voleybol Ligine yazdıran ve transfer çalışmalarına devam eden İnegöl Belediyespor; Sivas 4 Eylül takımında forma giyen Bursalı Smaçör Esat Dalgıç’ı renklerine bağladı.

Yaklaşık 6 yıl 1.lig deneyimi olan ve daha önce Emniyetspor, Tofaş spor ve Sivas 4 Eylül Belediyesporda forma giyen 25 yaşında ve 1.93 boyundaki Bursa doğumlu olan Esat Dalgıç, kulüp tesislerinde gerçekleştirilen törenle kendisini İnegöl Belediyespor’a 1 yıllığına bağlayan imzayı attı.

İmza töreninde konuşan Belediyespor Başkanı Adem Tayyar, “1.lig tecrübesi ve deneyimi olan Esat Dalgıç kardeşimizle anlaşmaya vararak renklerimize bağladık.  Kendisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Esat Dalgıç yaklaşık 6 yıl 1.lig deneyimi olan, Emniyet spor, Tofaş spor ve Sivas 4 yol Beleidyesporda forma giymiştir. Smaçörümüz, 1988 doğumlu ve 1.93 boyundadır. Mevkisinde iddalı bir kardeşimiz. Esat Dalgıç’ı İnegöl Belediyespora kazandırdığımız için bizlerde çok mutluyuz. Kendisine başarılar diliyorum” dedi. . Tayyar ayrıca; “taraftarlarımıza iyi bir takım hazırlıyoruz. Seyir kalitesi yüksek bir ekip kuruyoruz. Yeni bir kulüp olmamıza rağmen lige kalıcı olacak hatta play-off’u zorlayacak kaliteli isimlerle kadromuzu oluşturuyoruz. İnşallah hayırlı ve başarılı bir sezon geçiririz” dedi

Esat ile beraber transfer sayılarının 5’e çıktığını ama şu anda anlaşmaya varılan 2 tane daha sporcunun olduğunu ve zamanı geldiğinde bu sporcuları da açıklayacağını belirten Tayyar, “Sırada Yabancı transferlerimiz ve 1.lig deneyimi de olan, herkes tarafından bilinen sporcular var. İnşallah onları da kulübümüze kazandıracağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Bir Bursalı olarak İnegöl Belediyespor’da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Dalgıç ise; “Öncelikle hedefimiz ligde kalmak. Çünkü 12 takımlı bir ligde kalmak gerçekten çok zor. Ama bizim bunu iyi bir çalışma ve İnegöl Belediyespor’un seyircisiyle aşabileceğimize inanıyorum. İnşallah hayırlı uğurlu olur” dedi.
 Haberi Paylaş