İnegöl Belediyespor’un hazin sonu!

Türk Voleyboluna giriş yaptığı günden bu güne mütevazı bütçesi ve etkili oyunuyla rakiplerine zorlu anlar yaşatan İnegöl Belediyespor’da şok gelişmeler yaşanıyor. Henüz resmi olmayan ama tüm yerel basına dahil yansıyan duruma göre Kulüp Yönetimi sezonun sona ermesinin ardından AXA Sigorta Efeler Ligi’nde yer alan İnegöl Belediyespor Erkek Voleybol Takımını kapatma kararı aldı.

Peki bu karar neden alındı?

Bu kadar kötüye giden neydi ki yüksek bütçesi olmayan, hedefi sadece Türk Sporuna hizmet eden ve altyapısına katılan birçok oyuncuya rol model olan bu takımı kapatma kararı alındı.

Genelde cevaplar hep aynı oluyor. Ekonomik!

Buradan sormak istiyoruz, geçmiş yıllarda da hemen hemen aynı bütçelerle var olan bu takımı, şimdi ne oldu ki ekonomiye teslim ediyoruz. Evet, ülkemizde ciddi bir kriz var, ekonomi zor durumda ama ya sosyal sorumluluk! Belediyelerin en başlı görevi değil midir sosyal sorumluluklar.

Ayrıca bu ekonomik süreçle mücadele ederken veya bu duruma gelinebileceği öngörülürken, çok öncesinde ciddi bir çalışma yapılıp İnegöl’de bulunan büyük firmaların yöneticileri spor faaliyetlerine çekilmeleri neden sağlanmıyor? Neden bu kişiler araştırılıp içinde spor sevgisi olan birileri yönetimlere alınıp, onların bu heyecanı yaşamaları sağlanmıyor?

İşbirliği ile yürütülebilecek olan bu spor faaliyetleri sanki yükmüş gibi bir noktada kesilip atılması ülkemizdeki spora bakış açısının en kötü örnekleri olarak hafızalarımıza kazınmaya devam mı edecek?

Voleybol sevgi, saygı ve işbirliğinin en güzel örneği olan ve ülkemize uluslararası arenada gururla temsil eden, sayısız madalyalar kazandıran önemli bir branştır. Bu nedenle kapattık bitti demek değil de çok daha fazlasını hak ediyor.

Voleybolunsesi

 

Haberi Paylaş