‘İnegöl Voleybolu, Voleybol da İnegöl’ü çok daha ileri noktalara taşıyacak’

İnegöl Belediyespor’da tüm branşlarda sezonun sona ermesinin ardından kulüp yöneticileriyle birlikte sezon değerlendirmesi yapan Belediye Başkanı ve İnegöl Belediyespor Başkanı Alinur Aktaş, “Artık voleybol İnegöl için olmazsa olmaz sporlardan bir tanesi. İnegöl voleybolu, voleybol da İnegöl’ü çok daha ileri noktalara taşıyacak inşallah” dedi.

İnegöl Belediyespor’da Nisan ayı sonu itibariyle tüm branşlarda sezon sona erdi. 2016-2017 sezonunda önemli başarılara imza atan Turuncu Lacivertli takımın Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Başkanlığı makamında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sezon değerlendirme toplantısı düzenledi. Aktaş, özellikle voleybolun İnegöl için artık vazgeçilmezi bir spor olduğuna dikkat çekti.

İNEGÖL’ÜN YÜKSELEN MARKA DEĞERİ; BELEDİYESPOR
Sezon değerlendirme toplantısında konuşan Aktaş, Belediyespor’un faaliyetlerinden söz ederek “İnegöl’ün yükselen marka değerlerinden birisi olan Belediyespor’un çok değerli yönetim kurulu üyeleriyle beraber bugün bir değerlendirme toplantısı yapmak üzere bir araya geldik. Malumunuz üzere bu sezon voleybol efeler ligini 6’ncı sırada tamamlatarak Balkan Kupasına katılmaya hak kazandık. Ve yine ilk kez bu sene voleybol 2. Lig’de gelişim takımımız Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyespor olarak tamamı İnegöl’deki lise düzeyinde okuyan çocuklarımızdan oluşan voleybol takımımız mücadele etti ve ligi 7’nci sırada tamamladı. Yine bu sene ilk kez katıldığımız basketbol 2’nci liginde de 6’ncı olarak play-off oynadık. İlk maçımızda elendik ama güzel ve keyifli bir sezonu hep birlikte oynadık. Yenice’de basketbolla alakalı alt yapılarımızı oluşturduk. Artık basketbol maçlarımızı özellikle son dönemden itibaren orada icra etmeye başladık. Güzel bir ilgi alaka olduğunu gördük ve tesisleşmeyi de orada tamamladık. Yatırımlar yaptık. Voleybolla alakalı zaten Alanyurt’ta Yunus Emre Spor Kompleksimizde bir tesis hayata geçirdik ve orada da çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Okullar bölgesindeki kapalı spor salonumuzda da yoğun bir şekilde kullanım devam ediyor” dedi.

VOLEYBOLDA YAKALANAN TREND DEVAM EDECEK
Voleybol ve basketbol başta olmak üzere tüm branşlarda ciddi bir hareketlilik olduğunu ifade eden Aktaş, “Tabi bunları sevk ve idare ederken de yönetici arkadaşlarımızın hepsinin ucundan tuttuğu işler var. Maddi ve manevi katkıları var. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Artık bütün ligler düzeyinde Nisan sonu itibariyle tamamını kapattık. Artık yeni sezonla ilgili çalışmalarımıza başlayacağız. Fakat voleybolda yakaladığımız trendi devam ettirmek adına öncelikle hocamızla anlaştık. Levent Zoroğlu ile inşallah bu yıl yine birlikte devam edeceğiz. Onun da ekibiyle alakalı çalışmaları tamamlayıp yakın zaman içerisinde gerek yabancı oyuncularımızla alakalı gerek yerli oyuncularla alakalı transfer komitemiz gerekli görüşmeleri yapacak. Bunu da kamuoyuyla bir bir paylaşacağız. Ben bu süreçte maddi ve manevi destek veren hem yönetici arkadaşlarımıza hem sporcularımıza, ilgiyle maçlarımızı izleyen seyircilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İNEGÖL VOLEYBOLU, VOLEYBOL DA İNEGÖL’Ü ÇOK DAHA İLERİ NOKTALARA TAŞIYACAK
Başkan Aktaş, artık voleybolun İnegöl için olmazsa olmaz sporlardan bir tanesi olduğuna da vurgu yaparak şöyle devam etti: “İnegöl’de bir voleybol gerçeği var. İnegöl voleybolu, voleybol da İnegöl’ü çok daha ileri noktalara taşıyacak inşallah. Marka değerlerimizi voleybol sayesinde daha fazla ön plana çıkarma imkanına hep beraber sahip olacağız. Ben bu vesile ile bu güzelliklerin oluşmasında emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Her yıl olduğu gibi Mayıs sonu itibariyle kongremizi gerçekleştirip genel anlamda arkadaşlarımızla beraber onların da görüş ve kanaatlerini alarak yolumuza devam edeceğiz. Aramıza katılmak isteyen arkadaşlarımız olabilir, ayrılmak isteyenler olabilir.”

BELEDİYESPOR DOĞRU YOLDA
Konuşmasının sonunda Belediyespor’un özellikle salon sporlarını bütün şehre yayma noktasındaki heyecanı ve gayretinin önümüzdeki yıl da devam edeceğini kaydeden Aktaş, “Her yıl bir miktar daha üzerine koyarak devam etmek, karşılıklarını görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Ana gayemiz de bu açıkçası. Hem sportif başarılar anlamında, hem seyirci anlamında, hem ilgi alaka anlamında, hem de şehre yansıması anlamında biraz daha üzerine koyarak yola devam edildiğini görmek bize ziyadesiyle mutluluk veriyor. Belediyespor’un doğru yolda olduğunu, Belediyespor’un iyi işler yaptığını görüyoruz. Ben bu vesileyle bu güzelliklerde emeği geçen, katkısı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” açıklamalarında bulundu.


Haberi Paylaş