İşimiz kazanmak

Lig lideri Halkbank, ilk yarının 10. maçında yarın (12 Aralık, Çarşamba) Tokat Belediye Plevne ile deplasmanda karşılaşacak. Tokat Ali Yücel Spor Salonunda oynanacak müsabaka 17:30’da başlayacak. Mücadeleyi Sadettin Deneri-Hüseyin Kamber hakem ikilisi yönetecek.

Mavi-Beyazlı takım ligin zirvesindeki yerini en yakın rakibinden iki puan farkla korurken, ev sahibi Tokat 17,2 puanla beşinci sırada bulunuyor.

Tokat maçı ile birlikte zorlu bir trafiğe girecek başkentliler 15 Aralık Cuma günü Arhavi Belediye ile Ankara’da oynayacak. Ardından Frankfurt ile oynanacak Şampiyonlar Ligi ikinci sınavı için Almanya’ya gidecek. 18 Aralık’taki maçla da zorlu dönemi atlatmış olacak.

Sıkışık program nedeniyle yeteri kadar antrenman yapamadıklarını, yolculuklar nedeniyle de oldukça zaman kaybedeceklerini ifade eden Halkbank’ta Baş Antrenör Alberto Giuliani, yine de periyodu kayıpsız geçmeye çalışacaklarını söyledi.

İşlerinin her maçı kazanmak için oynamak olduğunu dile getiren deneyimli teknik adam, “İBB ile başlamıştık. Tokat, Arhavi ve Frankfurt? Hepsi birbirinden değerli ama sonuca ulaşmak için sahada ter oökeceğiz” diye konuştu.


Haberi Paylaş