İstikamet kupa

2005 ve 2007 Üniversite oyunlarında şampiyon olan Erkek Milli Takımımız üçüncü şampiyonluk için bu geçe Çin’e gidiyor.

12-23 Ağustos tarihleri arasında Çin’in Shenzhen şehrinde gerçekleşecek Üniversite Oyunları için çalışmalarını aralıksız sürdüren Erkek Milli Takımımız bugün son antrenmanını yaptı.

Milli takım antrenörümüz Işık Menküer 27 Temmuz’dan beri Volley Otel ve Burhan Felek Tesisleri’nde çalıştıklarını ifade ederek, “Çin’de Madalya için oynayacağız’’ dedi.
İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Menküer, “2005 ve 2007’de iki kez şampiyon olduk. 2009’da Sırbistan’da dereceye giremedik. Bu kez kupayı kazanmak istiyoruz’’ diye konuştuk.

Menküer, “Her Üniversite Oyunları sonrası Milli Takımımızla ilgili –Bizim hep güçlü kadro ile Üniversite Oyunları’na katıldığımız ve diğer ülkelerin üniversitelerinde oyunlara voleybolu okulda oynayan yani profesyonel olmayan oyuncularla katıldığı şeklindeki eleştiriler ile ilgili neler söyleyeceksiniz’’ sorumuza şu şekilde cevap verdi;
“Onların üniversitelerinde iyi oyuncular yoksa bu onların problemi, bizim değil. Bu sene aslında daha şanssızız çünkü Avrupa Şampiyonası var ve üniversiteli bir çok oyuncumuz Avrupa Şampiyonası kadrosunda. Bu sene kadromuzu gelecekte A Milli kadromuzu oluşturacak arkadaşlardan seçtik. Bizim iyi oyuncularımızın üniversitelerde okumaları bizim suçumuz değil. Üniversite oyunları da önemli organizasyonlardan. Takımların tasarrufu bizi ilgilendirmiyor. Biz Milli takım forması giydiğimiz her organizasyona başarılı olmak için gidiyoruz.’’

12 Ağustos tarihinde başlayacak organizasyonda D Grubu’nda yer alacak Milli takımımız grubunda Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland ve Çek Cumhuriyeti ile mücadele edecek.

Üniversite Milli Takım kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Teknik ekip;
Antrenör Işık Menküer, yardımcı antrenör Reşat Arığ, istatistik Emre Yalçınkaya ve masör Murat Beder.

Sporcular;
Murat Aslan, Demirhan Durul, Yankı Uslu, Mustafa Kavaz (smaçör), Berkan Bozan, Çağlar Aksoy (pasör), Sabit Karaağaç, Murathan Kısal, Özkan Hayırlı (orta), Kemal Elgaz, Serkan Oğuz (pasör çaprazı), Caner Dengin (libero).

 


Haberi Paylaş