İtalya Kupası’nda dörtlü final zamanı

Del Monte Erkekler İtalya Kupası’nda dörtlü final, bugün Roma’da oynanacak yarı final karşılaşmaları ile başlıyor.

Yarı Final Eşleşmeleri
17.30 Sir Safety Susa Perugia – Gas Sales Bluenergy Piacenza
20.00 Itas Trentino – Allianz Milano

İtalya Kupası’nda şampiyonun belli olacağı final karşılaşması ise 26 Şubat Pazar günü saat TSİ 18.00’de oynanacak.

Sir Safety Susa Perugia’nın başantrenörü Andrea Anastasi’nin, Gas Sales Bluenergy Piacenza’nın başantrenörü Massimo Botti’nin, Itas Trentino’nun başantrenörü Angelo Lorenzetti’nin ve Allianz Milano’nun başantrenörü Roberto Piazza’nın dörtlü final öncesi yaptığı açıklamalar şöyle:

Andrea Anastasi (Sir Safety Susa Perugia): “Takımın Final Four’a hazırlanma şeklinden memnunum. Son bir ayda çok iyi çalıştık ve sadece son birkaç günde değil, antrenman seviyesini hep yüksek tuttuk. Final Four’da en iyi şekilde karşılaşabilmek için iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum. Yarı finalde Piacenza ile karşılaşacağız ve bu takımın harika bir şekilde inşa edilmiş bir takım olduğu fikrimi tekrarlıyorum.  Piacenza, İtalya Kupası’nı kazanabilecek çok korkutucu bir takım ve bunu çok iyi biliyoruz.”

Massimo Botti (Gas Sales Bluenergy Piacenza):“Perugia kupanın en büyük favorisi, inanılmaz bir sezon geçiriyorlar ama yenilmez bir takım yok. Korkmadan yüzleşeceğiz, bildiğimiz gibi voleybol oynamalıyız. Elbette rakiplerimizi özellikle serviste sürekli baskı altına alarak en üst düzeyde bir oyun oynamak zorunda kalacağız ve hücumları korumakta iyi olacağız.”

Angelo Lorenzetti (tas Trentino): “Lig bu sezon çok rekabetçi. Hala bu kupa için oynayacak dört takım arasında yer almak bir gurur ama aynı zamanda büyük bir memnuniyet. Hiçbir şeyi hafife almamak ve geçen pazar gününden çok farklı olabilecek bir maça hazırlanmak konusunda iyi olmalıyız. Allianz Cloud’da kazanmış olmak, oynamak üzere olduğumuz maça göre bize herhangi bir avantaj sağlamıyor. İki takımın seviyesi çok benzer ve fark her sette küçük detaylar veya belirli oyun durumları ile ortaya çıkacak.”

Roberto Piazza (Allianz Milano): “Bence takım Final Four’a hazırlıklı geliyor. Fiziksel açıdan da zihinsel açıdan da uzun bir maçla yüzleşmeye hazırız. Şimdiye kadar oyuncular birbirlerini mükemmel bir şekilde tanıdıkları için birbirlerini çok iyi okuyorlar. Zihinsel yönün bizim için çok önemli olduğunu düşünüyorum ama yarı finalle imkanlarımızın farkında olarak yüzleşiyoruz. Trentino bu tür maçlar oynamaya alışkın, tarihinde birçok maça çıktı, özellikle son yıllarda diğer tüm İtalyan takımlarından daha fazla maça çıkan takım olduğunu düşünüyorum. Milano henüz bu tür maçları oynamaya %100 alışkın değil. İşler mükemmelleşmediğinde sabırlı olmak ve bunun yerine maçın iyi anında özellikle agresif olmak çok önemli olacaktır.”

 

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.