“İtalya Ligi dünyanın en iyi ligidir”

İtalya Kadınlar Voleybol Ligi’nin (Serie A) 2022-2023 sezonu lansmanı bugün Milano’da gerçekleştirildi. Milano’nun ünlü tiyatro binası Gerolamo’da gerçekleştirilen lansmana Kadınlar Voleybol Ligi Başkanı Mauro Fabris, İtalya Başantrenörü Davide Mazzanti ve İtalya Milli Takımı Kaptanı Myriam Sylla gibi İtalya voleybolunun önde gelen isimleri katıldı.

Lansmanda konuşan İtalya Kadınlar Voleybol Ligi (Serie A) Başkanı Mauro Fabris ve Davide Mazzanti’nin açıklamaları şöyle:

İtalya Kadınlar Voleybol Ligi (Serie A) Başkanı Mauro Fabris: “Bugün, bu yıl birçok yıldızın geldiği ligimizin yeni sezonunu tanıtmak ve kutlamak için bu güzel ortamdayız. Ligimiz evrensel olarak dünyanın en iyi ligi olarak kabul ediliyor. Son 21 yılda, örneğin Avrupa düzeyinde bize rakip olan ancak sadece üç takımın şampiyon olduğu Türkiye liginin aksine, bizim ligimizde dokuz farklı takım şampiyonluk kazandı. Serie A dünyanın en iyi ligidir.”

Davide Mazzanti: “Bronz madalya için çok ter döktük. Yarı finale çıkmak için çok çalıştık ve kızlar yaz boyunca çok fazla fedakarlık yaptı.Tüm milli takımların seviyesi ve Serie A’mızın seviyesi yükseldi. Şampiyonamız harika, çünkü herhangi bir sonucu tahmin edemezsiniz. Ligimiz her yıl rekabetçi ve donanımlı kadrolarla daha heyecan veriyor. Bu kesinlikle bir gurur kaynağı, çünkü milli takım oyuncuları üst düzey maçlarla antrenman yapabiliyor” dedi.

Lansmanda geçtiğimiz sezon İtalya Ligi’nin en skorer oyuncusu olan Paola Egonu’ya ve Sırbistan ile Dünya Şampiyonu olan İtalyan antrenör Daniele Santarelli’ye özel plaket takdim edildi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

5.611 thoughts on ““İtalya Ligi dünyanın en iyi ligidir”

  1. kaan says:

    çok doğru söylemiş!! kesinlikle katılıyorum. kadın voleybolunun en iyi ligi italya ligidir. bizim ligimiz yanından bile geçemez. imoco, novara, scandicci, monza, busto arsizio vs vs… biz de ki gibi lig FB-Vakıftan ibaret değil. bakın eczacıyı bile saymıyorum. zira 3-4 senedir eczacı, FB ve vakıfın çok gerisinde kaldı. eczacının teknik heyetten başlayarak ciddi transferler yapması lazım. özellikle yabancı transferleri!! boskovic harici hepsi değişmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.