İtalya Süper Ligi’nde 4. haftanın ardından

2020-2021 İtalya Erkekler Süper Ligi üçüncü haftasında Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia’ya karşı sürpriz bir mağlubiyet alan Allianz Milano, bu hafta kazanmayı bildi. Leo Shoes Modena karşısında 3-1 (26-24, 25-19, 20-25, 26-24) galip gelen Milano böylece üç puanın hanesine yazdırdı. Dahası, bu aynı zamanda Milano’nun deplasmanda Modena’ya karşı aldığı ilk galibiyet oldu. Milano’da Fransız Jean Patry 23 ve Japon Yuki Ishikawa 22 sayı ile oynadı.

Sir Safety Conad Perugia ve Cucine Lube Civitanova ise rakiplerini mağlup etmeyi başardı ve dört hafta sonunda yenilmezlik serilerini devam ettirerek sıralamada ilk iki sıradaki yerlerini korumayı başardılar. Ne var ki, Vital Heynen’in takımı bir puan daha fazla topladığı için şu an puan durumunda lider konumda. (Perugia 12 ve Lube 11 puanda)

Oynanan diğer karşılaşmalarda ise Itas Trentino, Gas Sales Bluenergy Piacenza’yı üç sette mağlup etmeyi başardı ve iki maçlık mağlubiyet serisine son verdi.

Top Volley Cisterna’yı 3-0 mağlup etmeyi başaran Consar Ravenna ise bu sezondaki ilk galibiyetlerini aldı. Oynadığı dört karşılaşmayı da kaybeden Cisterna ise puan durumunda son sırada bulunuyor.

İtalya Erkekler Süper Ligi 4. Hafta Sonuçları:

Haberi Paylaş

Comments are closed.