İtalya’da şampiyon Lube Civitanova

İtalya Erkekler Voleybol Ligi: Serie A’da şampiyon; tarihinde yedinci, üst üste üçüncü kez kupaya uzanmayı başaran Cucine Lube Civitanova oldu.

Takımdaki sakatlıklardan ve hastalıklardan dolayı son şampiyonlukları arasında en zorlandığı şampiyonluğa imza atan Lube, play-off’larda da çok sıkıntı yaşadıktan sonra final serisini 3-1 kazanmayı başardı.

Serinin son maçında rakibi Sir Safety Perugia’ya 25-23, 25-16, 25-21’lik 3 setle üstünlük kurmayı başaran Lube’de en skorer oyuncu 13 sayıyla İtalyan yıldız Ivan Zaytsev oldu. MVP ödülü ise Kübalı orta oyuncu Robertlandy Simon’a gitti. Simon, bu şampiyonlukla birlikte Lube’deki son maçını da oynamış oldu.

Simon, şampiyonlukla alakalı: “Bugün gerçekten harika bir gündü. Hepimiz görevimizi yaptık. Zor bir yıl geçirdik, herkes öldüğümüzü sanarken sadece büyük takımların başarabileceği bir şey başardık.” sözlerini kullanırken Ivan Zaytsev ise duygularını: “Evimizde kazanmanın tadı bir başka. Bugün burada olan insanların hepsi mutlu uyuyacak. Bu sezon yaşadığımız her şeyi düşününce bu şampiyonluğun yeri çok ayrı.” şeklinde ifade etti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.