“İyi bir rakibe karşı maç kazandık”

Galatasaray HDI Sigorta,  AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 6. haftasında konuk ettiği Fenerbahçe HDI Sigorta’yı 3-1 mağlup etti.

Galibiyetin ardından Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, Başantrenör Umut Çakır, takım kaptanı Selçuk Keskin ve Beytullah Hatipoğlu, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Çok sevinçli olduğunu belirterek sözlerine başlayan Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, “Kaç haftadır söylüyorum bu takım birbirine alıştıkça daha güzel sonuçlar gelecek. Dar bir kadromuz var ama iyi bir kadromuz var. Tecrübeli ve genç bir kadromuz var. En önemlisi, birbiriyle uyum sağlayan, zafere inanan bir kadromuz var. Bu hafta antrenmanlarına da eşlik ettim. Gittim, gördüm, konuştuk. Sonunda inandık, kazandık hep beraber.” şeklinde konuştu.

Galibiyeti değerlendiren başantrenör Umut Çakır ise şunları söyledi:

“Maçtan önce söyledim 30’un üzerinde derbiye çıktım hem oyuncuyken hem antrenörken. Fenerbahçe maçları böyle oluyor, çok yüksek tansiyonla oynanıyor. Çok iniş, çıkış yaşadık. Onların oyuncu değişikliklerine reaksiyon gösterdiğimizi düşünüyorum. İyi bir rakibe karşı maç kazandık. Biz çok mutluyuz bu seviyede iyi top oynadığımız için. İnşallah bundan sonraki maçları da aynı şekilde oynamaya devam edeceğiz. 29 Ekim’in bizim için çok önemi var. Bayramdan önce biz bayram hediyesi aldık. 29 Ekim eşimin de doğum günü. Onun da doğum gününü kutluyorum.”

Sözlerine taraftara teşekkür ederek başlayan takım kaptanı Selçuk Keskin, şu ifadeleri kullandı:

“Çok mutluyuz, özlemişiz derbi oynamayı. Yeni gelen arkadaşlarımız da artık gerçek Galatasaraylı oldular. Onların da hepsine hayırlı olsun diyorum. Fenerbahçe’yi yendiğin zaman gerçek Galatasaraylı oluyorsun. Hepsini tebrik ediyorum, hepsine hoş geldin diyorum. İnşallah devamını getireceğiz. Taraftarımıza armağan olsun. İki haftadır kaybediyorduk. Bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Bütün arkadaşlarım çok iyi oynadılar. Teknik ekibimiz, yöneticilerimiz herkes bu maçı çok istedi. Çok mutluyuz, inşallah önümüzdeki haftalarda daha iyi oynamaya devam edeceğiz. Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasın, devamını getireceğiz. Cumhuriyet Bayramımız şimdiden kutlu olsun. Bütün Cumhuriyet sevdalılarına armağan olsun.”

Derbiye çok iyi hazırlandıklarını belirten Beytullah Hatipoğlu ise “2 haftadır kaybediyorduk, bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Bu maçın da derbi olması bizi çok mutlu etti. Bundan sonra yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edebileceğiz. Maça gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Takım arkadaşlarımın eline sağlık.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.