Japon milli pasörden kötü haber

Japonya Milli Takımı’nın bir parçası olarak Tokyo 2020 olimpiyatlarına katılmış ve aynı zamanda Japonya Ligi’nde Toray Arrows takımının kaptanlığını yapmakta olan başarılı pasör Naonobi Fujii, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla kendisine kanser teşhisi konulduğunu açıkladı.

1992 doğumlu Naonobu Fujii, açıklamasında gözünde yaşadığı birtakım şikayetler sonucu yaptırdığı kontrolde mide kanseri olduğunu öğrendiğini, göz problemlerinin de kanserin mideden beyne sıçraması sonucu oluştuğunun düşünüldüğünü belirtti. Doktorlar tarafından dördüncü evre mide kanseri teşhisi konulan sporcu, ileri seviyede bir kanser olduğundan başka organlara sıçramaların da meydana gelebileceğini söyledi.

Bir süre sahalardan uzak kaldığı ve durumunu geç açıkladığı için taraftarlarından özür diledikten sonra Fujii, umutlu olduğunu açıklamasında şu sözleriyle dile getirdi: “İlk teşhisi aldığımda şaşırdım, kaygılıydım, korktum ve birçok duygu yaşadım ama ailemin ve takım arkadaşlarımın sıcak desteği ile ilerlemek ve bu hastalığı yenmek için güçlü bir iradeye sahibim! Atlatılması kolay bir hastalık değil ama benimle savaşan inanılmaz arkadaşlarım, sıcak, güven verici bir ailem ve beni destekleyen bir sürü insan var.”

İçinden geçtiği süreçle birlikte çeşitli hastalıklarla mücadele veren başka insanlara da umut vermek istediğini belirten başarılı pasör, son olarak tedavi durumuyla alakalı bilgi verdi. Voleyboldan uzak ve sessiz kaldığı dönemde radyasyon tedavisini tamamlayan Fujii, ilaç tedavisine başlayacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.