Japonya’da Neriman’lı Red Rockets liderliğe yükseldi

2020-2021 Japonya Kadınlar Voleybol Ligi’nde Neriman Özsoy’un takımı NEC Red Rockets liderliğe yükseldi. Saitama Ageo Medics karşısında 3-1 galip gelen Red Rockets, böylece oynadığı yedi maçın altısını kazandı ve maç fazlasıyla lider konuma geldi. Japon oyuncu Haruyo Shimamura 17 sayı ile oynadı.

Cumartesi günü PFU Bluecats karşısında oynanan maçta 20 sayı üreten Neriman Özsoy, Pazar günkü Saitama Ageo Medics galibiyetinde ise 16 sayı ile takımına katkı sağladı.

Toray Arrows ise oynadığı maçta Hitachi Rivale’yi 3-2 mağlup ederek bir puan kaybettiği için liderliği kaybetti. Azeri Jana Kulan mücadelede 26 sayı üretirken Arrows bu sonuçla yenilmezliğini sürdürdü.

Erika Araki’nin 19 sayı ile oynadığı karşılaşmada Toyota Auto Body Queenseis, PFU Bluecats’i üç sette yenerek altı maçlık mağlubiyet serisini sonlandırdı.

JT Marvelous’un Victorina Himeji’yi 3-1 mağlup ederek galibiyet serisini dört maça çıkardığı mücadelede Amerikalı Andrea Drews 26 sayı ile karşılaşmayı tamamladı.

Denso Airybees ise Amerikalı Kathryn Plummer’ın 28 sayısı ile rakibi Okayama Seagulls’u mağlup ederek rakibinin dört maçlık galibiyet serisini sonlandırdı.

Japonya Kadınlar Voleybol Ligi 8. Tur Sonuçları:

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.