Sloetjes henüz karar vermiş değil

Ülkemizde daha önce Vakıfbank forması giymiş Hollandalı yıldız pasör çaprazı Lonneke Sloetjes, geçtiğimiz mayıs ayında voleybola biraz ara vereceğini duyurmuştu. Ancak bu kararından altı ay sonra 29 yaşındaki pasör çaprazı AD’den Lisette van der Geest ile yaptığı röportajda voleybola geri dönüp dönmemek konusunda kararsız olduğunu belirtti.

Bu bırakma kararı aslında Sloetjes için beklenmedik değildi. Sloetjes mayıs ayında “Voleybol ve milli takım takvimlerinin art arda olmasından dolayı son on yıl benim için çok stresli geçti.” diyerek duyduğu memnuniyetsizliği dile getirmişti.

Hollanda takımının son yıllardaki yıldızı sonbaharda kesin kararını vereceğini söylemişti ancak Kasım ayında AD’ye verdiği röportaja göre hiçbir şey kesinleşmiş değil: “Bence bir yıl dışarıda kalınabilir. Tabii ki bu geri dönmek istediğiniz seviyeye göre de değişir. Tekrardan en üst seviyede oynamayı istersem önümüzdeki yaz yeniden çalışmalara başlamam ve antrenman yapmak için bir kulüple anlaşmam gerekecek.”

Geri dönmek için en iyi nedenlerden biri şüphesiz 1.92 boyundaki Sloetjes’in ülkesinde, Hollanda’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2022 Dünya Şampiyonası. Sloetjes bu konuda: “Evet bir yandan bu devam etmek için harika bir gerekçe. Aile ve arkadaşlarım için oynamam gerektiğini düşünüyorum. Ama geri dönmem için bu sevme argümanından daha fazlası olmalı, bu işi tam anlamıyla yapmalı ve kesin bir bağlılık göstermem gerekir. Şu anlık o seviyede olduğumu söyleyemem.”

Kaynak: AD Sport

Haberi Paylaş

Comments are closed.