Kadınlarda Grup Aşaması Tamamlandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda oynanan karşılaşmalarla birlikte grup aşaması tamamlandı ve çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Filenin Sultanları’nın Rusya’yı 3-2 mağlup ederek üçüncü olarak tamamladığı B grubunda oynanan diğer mücadelede ABD, İtalya’yı 3-2 mağlup ederek grubu lider olarak tamamladı. Andrea Drews 22 sayıyla galibiyette önemli pay sahibi olurken, yıldız Paola Egonu’nun 28 sayısı galibiyet için yeterli olmadı. Abd bu sonuçla grubu birinci, İtalya da ikinci tamamladı.

B grubunda oynanan son maçta ise son şampiyon Çin, Arjantin’i 3-0 ile geçerek ikinci galibiyetini kazandı ve grubu beşinci sırada tamamlayarak oyunlara veda etti. Zhang Changning 18 sayıyla en skorer oldu, beş maçta set dahi kazanamayan Arjantin, grubu son sırada tamamladı.

A grubunun namağlup lideri Brezilya, son maçında grubun zayıf takımı Kenya’yı set vermeden rahat bir oyunla 3-0 yendi. Ana Carolina da Silva 12 sayıyla en çok sayı üreten isim olurken, Kenya cephesinde Sharon Kiprono 8 sayıyla oynadı. Sırbistan ise son maçında Güney Kore’ye set vermedi ve mücadeleden 3-0 galip ayrılarak ikinci sıradan çeyrek finale yükseldi. Tijana Boskovic 13 sayı ile oynarken, onu 12 sayıyla Milena Rasic izledi. Üçüncü olarak çeyrek finale yükselen Güney Kore’de Kim Yeon Koung dokuz sayı kaydetti.

Gruptan çıkacak son takımı belirleyecek mücadelede Dominik Cumhuriyeti, ev sahibi Japonya’yı 3-1 yendi ve A grubunun dördüncüsü olarak çeyrek finale yükselmeyi başardı. Prisilla Rivera 17 sayı üretirken, maçın en skorer ismi Japonya’da 22 sayıyla Sarina Koga oldu.

Bu sonuçlarla birlikte B grubundan sırasıyla ABD, İtalya, Türkiye ve Rusya; A grubundan da Brezilya, Sırbistan, Güney Kore ve Dominik Cumhuriyeti çeyrek finale yükseldi. 4 Ağustos tarihinde oynanacak çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde oldu:
(B3) Türkiye 🇹🇷 – 🇰🇷 Güney Kore (A3)
(A1) Brezilya 🇧🇷 – 🇷🇺 Rusya (B4)
(A2) Sırbistan 🇷🇸 – 🇮🇹 İtalya (B2)
(B1) ABD 🇺🇸 – 🇩🇴 Dominik Cumhuriyeti (A4)

Haberi Paylaş