Olimpiyatlarda Erkeklerde yarı finalistler belli oldu

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkekler voleybolda çeyrek finaller oynandı ve yarı finale yükselen takımlar belli oldu. İlk yarı finalde B grubunu zirvede bitiren Rusya, A grubunun dördüncüsü Kanada karşısında mücadeleden 3-0 galip ayrıldı ve ilk yarı finalist olmayı başardı. Dmitry Volkov 15 sayı ile takımının en skorer ismi olurken, Kanada cephesinde de John Gordon Perrin 15 sayıyla oynadı.

Rusya’nın yarı finaldeki rakibi ise Brezilya oldu. Ev sahibi Japonya üç set sonunda 3-0 mağlup eden son şampiyon Brezilya, böylece yoluna devam etti. Yoandy Leal 16 sayıyla galibiyete önemli katkı verirken, Yuki Ishikawa’nın 17 sayısı Japonya’yı elenmekten kurtaramadı.

Günün en dikkat çeken maçında ise B grubunun dördüncüsü Fransa, A grubunun lideri ve en büyük şampiyonluk adaylarından Polonya’yı oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen maçın sonunda 3-2’lik skorla yendi ve adını yarı finale yazdırdı. Jean Patry 21 sayı kaydederek takımının en çok sayı üreten ismi olurken, Polonya’nın yıldızı Wilfredo Leon mücadeleyi 29 sayı ile tamamladı.

Fransa’nın rakibini de beş setlik bir diğer mücadele belirledi. Kimin kazanacağının son saniyeye kadar belli olmadığı maçta Arjantin, güçlü rakibi İtalya’yı 3-2 mağlup ederek yarı finale yükselen bir diğer takım oldu. Facundo Conte 19 sayı ile oynarken, kaybeden tarafta milli takım kariyerini bırakan yıldız smaçör Osmany Juantorena 22 sayı üretti.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları erkekler yarı final eşleşmeleri!

07:00 Brezilya – Rusya Olimpiyat Komitesi
15:00 Fransa – Arjantin

Haberi Paylaş