Kamil Söz yuvaya dönüyor

TVF Kadınlar 1.Ligi’nde şampiyon olarak Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselen Beşiktaş Ceylan’da yeni sezon için transfer çalışmaları başladı. Siyah beyazlı kulüp deneyimli antrenör Kamil Söz ile gelecek sezon için anlaşma sağladı.

Bu sezon Türk Hava Yolları’nda İtalyan koç Marcello Abbondanza’nın ayrılığının ardından görevi devralan Kamil Söz, yeni sezonda siyah beyazlıların başarısı için ter dökecek.

Fenerbahçe’de 2004-2012 yardımcı antrenör, 2012-2013 sezonunda ise başantrenör olarak görev alan Kamil Söz, 2013-2014 sezonunda Azerbaycan ekibi Rabita Bakü’de yardımcı antrenörlük yaptı. 2015-2020 arasında ise Beşiktaş’ın koçu olan Kamil Söz,. 2020-2021 sezonunda ise Yeşilyurt’u çalıştırdı. Son iki sezondur Kuzeyboru ile çalışan Kamil Söz, devre arasından sonra Türk Hava Yolları’na transfer olmuştu.

Fenerbahçe’de görev aldığı dönem bir kez CEV Şampiyonlar Ligi, bir kez FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, üç kez Türkiye Ligi, bir kez Türkiye Kupası ve iki kez Türkiye Süper Kupası şampiyonlukları yaşayan Kamil Söz; Rabita Bakü ile Azerbaycan Ligi şampiyonluğu, Beşiktaş ile Balkan Kupası şampiyonuluğu ve Yeşilyurt’la ise Challenge Kupası’nda şampiyonluk yaşadı.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.