Kapanır bu kulüp!

Türk Telekom’u kapatan zihniyet, Ankaragücü’nde boy gösteriyor… Bayan voleyboluna ne gerek var ki… Cıbıldak cıbıldak milletin karşısında oynuyorlar…
Futbolda adeta para döken yönetim, iş bayan voleybolculara gelince, pek bir cimri. İki kuruş alacakları var sporcuların. Ödememek için bin dereden su getiriyorlar.
Amaç aslında belli, bayan voleybol takımını kapatmak. Kendi dünyaları içinde futbol dışında bir branşı kabullenemiyorlar. İşin özü budur.
Aynı zihniyet, amatör branşları da belediye bünyesinde bir bir kapatmıştı. Sayıları 50’yi bulmayan minik cimnastikçileri dahi kabullenememişlerdi. Oysa yıllık maliyetleri, çok az seviyelerdeydi.

Bu kadar engellere rağmen Ankaragücülü bayanlar, play-off’a kalabiliyor. Bizler küme düşer gözüyle bakıyorduk. Daha doğrusu bu ekonomik krizde ben öyle düşünüyordum. Ama bayanlar hırs yaptı ve bizleri yanılttı.
Ateşli taraftarıyla lige ayrı bir renk getiren Ankaragücü, hiç temenni etmesek de önümüzdeki sezon KAPANIR… Gidişat bunu açıkça gösteriyor. Başkent voleybolu için önemli bir kazanç olan Sarı-Lacivertli ekip için federasyona açık çağrı yapmayı bir borç biliyorum. Bu takımın kapanmaması, zorlukları aşması için girişimlere acilen başlanmalı.

Eğer salonların dolması ve heyecan gelmesi isteniyorsa, Ankaragücü gibi takımlara ihtiyaç var.

2+1’E BİR YORUM DA BENDEN
Voleybol Federasyonu, milli takımları düşünerek, yabancı sayısında azalmaya gidiyor bildiğiniz üzere. “Bu iş başınızı ağrıtır” diye Başkan Erol Ünal Karabıyık’a küçük bir uyarıda bulunmuştum. Aslında milli takımların geleceği için yapılması gereken hamle bu karar. Ama ne Musa’ya, ne de İsa’ya yaranamadı Karabıyık ve yönetimi. Aldıkları bu karar da çorbadaki sinek misali, baya canlarını sıkacak.

Murat TARHAN

 


Haberi Paylaş