Kaptandan mesaj var

3 Ocak 2013’te başlayacak Avrupa Şampiyonası 2. Raunt eleme müsabakalarına hazırlanan Yıldız Milli Takım’da Kaptan Yiğit Gülmezoğlu, Türk voleybol camiasının kendilerine güvenip desteklemelerini istedi.

Bayanlar Acıbadem Voleybol Liginde İBA Kimya TED Kolejliler’le karşılaşmak üzere Ankara’ya gelen Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt takımının kadrosunda bulunan Genç Kız Milli Takım oyuncularının destek verip başarılar dilediği Kaptan Yiğit Gülmezoğlu şunları söyledi:
“Hem Yıldız, hem Genç Milli Takım’la şampiyonluklar yaşamış Aslı Kalaç ve Sabriye Gönülkırmaz’a bize gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyoruz. Onların gösterdikleri azim ve yakaladıkları başarı bize de ışık oldu. Yıldız Milli Takım olarak iyi bir jenerasyonuz. Onların koydukları çıtayı, daha yukarı taşımak istiyoruz.”

Ankara seyircisine davet
Elemelerdeki tüm maçları kazanmak istediklerini açıklayan Kaptan Gülmezoğlu, rakipleri arasındaki Romanya’yı tanıdıklarını ve yendiklerini anlattı.
Bir takım halinde hareket etmeyi öğrenip müthiş bir uyum yakaladıklarının altını çizen Yiğit Gülmezoğlu, “İyi çalışıyoruz. Burada çalıştıklarımızı sahada uygulayarak elemeleri geçeceğiz. Fakat coşkusunu ve tribün desteği konusundaki maharetini iyi bildiğimiz Ankara seyircisinin şimdi de bizim için Başkent Voleybol Salonuna gelmesini istiyoruz. Onlarla bütünleşip başaracağız. Burada elde edeceğimiz başarıdan sonra yakalayacağımız ivme, önümüzdeki yılları etkileyecektir.”
 Haberi Paylaş