Karabıyık mutlu

 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, ”Kızlarımı, teknik heyeti, federasyon çalışanlarını ve muhteşem Ankara seyircisini tebrik ediyorum” dedi.

Erol Ünal Karabıyık, Türkiye Genç Kızlar Voleybol Milli Takımı’nın tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu olduğu karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Başkent Voleybol Salonu’nda iki Avrupa şampiyonluğu, bir de dünya şampiyonluğu elde ettiklerini belirtti.

Karabıyık, ”Yine bir ilk olan 2012 Londra Olimpiyatları’na katılma elemelerindeki birinciliği de sayarsak bu salonda önemli günler yaşıyoruz” dedi.

Ankara seyircisinin desteğiyle çok büyük mutluluklar yaşadıklarını kaydeden Karabıyık, ”Kızlarımı, teknik heyeti, federasyon çalışanlarını, bu muhteşem Ankara seyircisini tebrik ediyorum. İnşallah onlara bu mutlulukların yenilerini yaşatmaya devam ederiz” ifadelerini kullandı.

Genç Milli Voleybol Milli Takımı Antrenörü Gökhan Edman ise maç başlarken oyunculara, ”Lütfen burada kalalım. Atmosfere ve skora aldanmayalım” dediğini belirterek, şöyle devam etti:
”Önde gittiğimiz seti kazandık. İkinci seti de çok geriden geldik kazandık. Bu takım grup maçlarından beri gitti gitti geldi. Bir Slovenya maçı yaşadık burada ölümden beterdi. Arkasından Rusya ile oynadığımız maç hakikaten çok zor maçtı. Hiç gitmediler, 10 gündür bu sahada seyirciyle beraber hep burada kaldılar.”
Karşılaşmada bir ara oyundan koptuklarını, ancak takımın, en önemli özelliğinin ortaya çıkarak, yeniden geri döndüğünü kaydeden Edman, ”Geri döndük ve kazandık, hepsini kutluyorum. Özellikle kenarda olmayan, hiç gözükmeyen Mustafa Suphi Doğancı’yı kutluyorum. Bu oyuncuları, bu takıma hazırlamaktaki katkısı çok fazla, hepsini tebrik ediyorum” değerlendirmesini yaptı. Oyunculardan Ceyda Aktaş da çok mutlu olduğunu ifade ederek, ”Buradaki taraftar sayesinde bunu başardık. Bize inanan ve destek veren herkese çok
teşekkür ediyorum” sözleriyle duygularını ifade etti.

Ödül törenin ardından salonda büyük coşku yaşanırken, sahaya inen seyirciler genç voleybolcularla fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı. Bu arada genç voleybolcuların yönetmeliğe göre 30’ar cumhuriyet altını ile ödüllendirileceği öğrenildi.
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.