Karabıyık’tan Fenerbahçe’ye tebrik

A Milli Takım Teknik Direktörü Fausto Polidori ile yapılan imza töreni sonrası, Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu değerlendiren Karabıyık, ’’Sayın başkandan başlayarak yönetim kurulu üyelerini, teknik heyeti ve sporcuları tebrik ediyorum’’ dedi.

Fenerbahçe’nin iyi bir sezon geçirdiğini ve özellikle ligin ikinci yarısında çok iyi maçlar oynadığını ifade eden Karabıyık, ’’Ciddi bir yükseliş yakaladılar ve bu yükselişin sonucunda da hem Türkiye Kupası’nı hem de lig şampiyonluğunu elde etmiş oldular’’ dedi.

Büyük kulüplerin voleybol branşına ilgi göstermelerinin voleybolun Türkiye’de spor gündeminde yer almasını önemli derecede etkilediğini ifade eden Karabıyık, bu açıdan da sarı-lacivertlilerin başarısını olumlu değerlendirdiğini ifade etti.

Şampiyonluğun, Fenerbahçe’nin voleybola daha iyi motive olması açısından da önemli olduğunu kaydeden Karabıyık, şunları söyledi:

’’Fenerbahçe’nin şampiyonluğu sanıyorum voleybola motive olmaları açısından da önemliydi. Fenerbahçe zaten voleybola ciddi yatırımlar yapan ve değer veren bir kulübümüz. Bu şampiyonluk onların, voleybola çok daha önem verecekleri gibi bir sonuca da vesile olur diye düşünüyorum. Özellikle önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek olmalarından dolayı yönetim kurulunun çok daha güçlü bir kadro kuracağını düşünüyorum. Bu yönüyle de memnuniyet verici.’’


Haberi Paylaş

Comments are closed.