Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi’nden açıklama

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi’nden açıklama:

“İzmir Voleybol İl Temsilcisi Hakan Gürsu’nun açıklamalarını büyük bir şaşkınlık ile izledik.

Sultanlar Ligi’ne takım çıkarmak için çalışmalar yaptığı, lige takım göndereceği, durumu yakından takip ettiği ve gelecek sezon bu işi başaracağından bahsediyor.

Kendisine sormak isteriz; sizin göreviniz Sultanlar Ligi’ne takım çıkartmak mıdır? Herhangi bir yarışan kulübü alenen desteklemek midir? Veya camia olarak sporun ruhuna hiç yakıştıramadığımız para karşılığı yarışma hakları satın alma işlemleri yaparak bu konulara aracı olmak mıdır?

İzmir’de Sultanlar Ligi takımı olmasını her sporsever gibi bizlerde çok istiyoruz. Gerek altyapımız ile gerekse spor ahlakı ve bilgisiyle mücadelemizle de tüm zor şartlara rağmen devam ediyoruz.

Bizim gibi birçok kulüpte bu mücadelenin içinde. İzmir’de yıllardır emek veren kulüplerin ihtiyaç ve eksikleri ile ilgilenmesi gereken voleybol il temsilcisi; maalesef kendi amacını aşan başka işler ile uğraşmaktadır.

İzmir Voleybol İl Temsilcisi Hakan Gürsu’dan Sultanlar Ligi’ne çıkartmaya çalıştığı söz konusu takımın ve organizasyonun adını kamuoyuna açıklamasını, sonrasında da gerekeni yaparak istifa etmesini beklemekteyiz.

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube Yönetimi”

Haberi Paylaş

Comments are closed.