Kazanmamak için bir sebep yok

Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası Finalleri için zaman daralıyor. Ankara’da, 18-26 Ağustos tarihlerinde yapılacak şampiyonaya katılacak Genç Kız Milli Takım idmanlarda mükemmeli bulmak için ter döküyor.

Bu oyunculardan biri de takımın orta oyuncularından Sabriye Gönülkırmaz. Arkadaşlarının “ciddi” olarak tanımladığı başarılı orta oyuncu, 17 Mayıs 1994 doğumlu.

Sabriye, “Oyuncularımızı tanıyalım” serisinin konuğu oldu.

Voleybola 9 yaşında okul takımı antrenörü Feyzullah Yücetürk’ün yaptığı seçmelerde başarılı bulunarak adım attım. Bu güzel spora hayranlığım, antrenörümün de çok büyük katkılarıyla her geçen gün arttı.

Küçük yaşta, büyük hayallerle, büyük zevkle oynamaya başladım.
Ailem, hayatımın her anında olduğu gibi voleybolda da desteğini ve güvenini her zaman hissettirdi.

Voleybola adımımı attığım Altınyıldız Spor Kulübü, bu güzide sporu sevmemi, küçük yaşta önemli deneyimler kazanmamı sağladı. Altınyıldız’da bana büyük destek olan yönetici ve antrenörlerime çok şey borçluyum, hepsine minnettarım.

Bana küçük yaşta aşıladıkları voleybol aşkı, bugüne kadar güzel başarılara imza atmamı sağladı. 14 yaşımda Yeşilyurt Kulübü’ne transfer oldum; burada da çok değerli antrenörlerle çalıştım. TVF İhtisas Kulübünde kiralık olarak oynadım. Ankara’da ailemden uzak ama arkadaşlarımla ve çok değerli antrenörümüz/ağabeyimiz Mehmet Bedestenlioğlu ile (yardımcı antrenörlerimizi de unutmadan elbette) başarılı ve verimli iki sezon geçirdik.

Sonrasında, Antrenörümüz Marco Aurelio Motta ve Alper Erdoğuş’la turnuva öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Birbirimize güvendik. Disiplinli bir çalışma ve yaptığımız işten büyük mutluluk duyan bir ekip olduk. Böylece Avrupa ve Dünya şampiyonluklarını kazandık.

Burada öncelikle belirtmeliyim ki, örnek aldığımız ablalarımızın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Onların açtığı yoldan gidiyoruz. O yolda yürürken de önümüzde ne kadar hedef varsa başarmak için çabalıyoruz. Türk sporundaki önemli yükseliş, çıtanın her geçen gün yükselmesi bizi çok mutlu ediyor, daha iyisini yapabilmek için bizi hırslandırıyor, çalışmaya teşvik ediyor. Öncelikli hedefim A Milli Takım formasını giyerek büyük başarılar kazanmaktır.

Elimizden geleni yapacağız
Şimdi yeni hedeflerle yolumuzda ilerliyoruz. Önümüzde çok önemli bir turnuva var; Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası. Yıldız yaşımızda kazandığımız başarılara bir yenisini daha eklemek, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.
Kazanma arzumuz, bize verilen emeklere duyduğumuz sorumluluk duygusu ve Ankara seyircisinin coşkulu desteği ile birleşince, burada kazanmamamız için bir sebep yok.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.