Kendall Kipp, VakıfBank forması giyecek

Sultanlar Ligi ve Kupa Voley’de şampiyonluk yarışını sürdüren VakıfBank, 2024-2025 sezonunun kadro yapılanması kapsamında transfer çalışmalarına devam ediyor.

Sarı-siyahlılar, son olarak İtalya Kadınlar Voleybol Ligi ekiplerinden Firenze forması giyen Birleşik Amerikalı pasör çaprazı Kendall Kipp ile gelecek sezon için anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz yıl Stanford Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra voleybol kariyerinin ilk profesyonel deneyimini İtalya’da Azzurra Volley Firenze formasıyla yaşayan 2000 doğumlu ve 196 cm. boyundaki oyuncu, yeni sezonda VakıfBank’ın başarısı için mücadele edecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Newport Beach şehrinde doğan Kendall Kipp, Corona del Mar Lisesi’nde geçirdiği yıllarda başlangıçta smaçör olarak voleybol becerilerini gösterdi ve aynı zamanda alt yaş gruplarında ABD Milli Takımına çağrıldı. Alt yaş gruplarında U18 Kuzey Amerika Şampiyonası’nda gümüş madalya elde eden genç oyuncu, ardından U18 ve U20 Dünya Şampiyonası’nda oynadı. Aynı yıl Stanford’a giren Kendall Kipp, 2019’da birinci sınıf öğrencisi olarak NCAA şampiyonluğu kazandı.

Kolej serüveninde smaçör ve pasör çaprazı pozisyonlarında görev yapan Kendall Kipp, 2022 ve 2023’te “First All-America Team” kadrosuna seçildi.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.