“Kendimi voleybola adamak istiyorum”

Brezilya Kadın Milli Voleybol Takımı’nın genç yıldızlarından Júlia Bergmann, Japonya’da devam eden VNL hazırlıkları sırasında Brezilya medyasına açıklamalarda bulundu.

Spor hayatı ile eğitimi bir arada yürütebilmenin kendisi için bir başarı olduğunu söyleyen Bergmann, “Bir kişiyi bile eğitimi ve sporu aynı anda yürütebileceğine inandırırsam kendimi tatmin etmiş olurum. Saha içinde ve dışında harika bir öğrenme deneyimi yaşadım. Bu dört yıl içinde insan olarak çok geliştim ve beni daha güçlü kılan zor durumlardan geçtim. Bu dört yılda rutinimi değiştirdim ve sonuç bir ödül gibi oldu.” dedi.

Önce Milletler Ligi’ni ardından olimpiyat elemelerini ve sonrasında olimpiyatları oynamak için buradayım diyen Bergmann, “Her sporcunun hayali olimpiyatlara gitmektir ve bu durum benim için de farklı değil. O zaman dünyanın en iyi takımlarıyla aynı turnuvada oynuyorsunuz. En kısa sürede profesyonel hayata başlamak ve kendimi tamamen voleybola adamak istiyorum” açıklamasını yaptı.

Julia Bergmann son olarak, “VNL’in ilk haftası güçlü takımlarla oynayacağız. Japonya’ya karşı oynadığımız hazırlık maçları, adaptasyonum için harikaydı. Çin’e karşı oynayacağımız ilk maç, zor bir maç olacak. Güçlüler, uzunlar ve çok iyi savunma yapıyorlar. Japonya’ya karşı oynadığımız maçlar, bizi bu tür maçlara hazırlıyor.” dedi.

WebVolei

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.