Kerri – Misty

Doğum tarihi 15 Ağustos 1978. Lakabı ‘Six feet of Sunshine’. Plaj Voleybolu diline şu şekilde çevirirsek herhalde yanlış olmaz: ‘Kumda, filenin önünde devamlı gülümseyen bir dev.’ 2004 ve 2008 Olimpiyat Oyunları’nda partneri Misty May-Treanor ile birlikte altın madalyaya ulaştıktan sonra 2009 ve 2010 yıllarında plaj voleyboluna ara verdi. 2 sevimli oğlan çocuğu dünyaya getirdi. Kerri Walsh Jennings…

Doğum tarihi 30 Temmuz 1977. AVP tarihinin bayanlarda en fazla birincilik kazanan oyuncusu. Lakabı ‘The Turtle’, sevimli kaplumbağa. 2000 yılındaki olimpiyat beşinciliğinden sonra, o da 2004 ve 2008 Olimpiyatları’nda partneri Kerri Walsh ile birlikte altın madalyaya ulaştı. 2008 Pekin Olimpiyatları’nın hemen sonrasında katıldığı bir dans yarışmasında aşil tendonundan sakatlandı. 2009 yılını maç yapmadan, 2010’u ise başka bir partnerle ve yine bir dizi sakatlıkla geçirdi. Misty May-Treanor …

İşte bu ikili, 2011 yazında tekrar bir araya geldiklerinde akıllarında tek bir şey vardı: ‘2012 Londra Olimpiyatları’. 

Olimpiyatlara kadar olan bir buçuk senelik evrede bu ikiliyi daha önceden hep görmeye alışık olduğumuz kürsünün en tepesinde pek fazla göremedik. Fakat Londra’da içlerindeki olimpiyat ateşi bir kez daha devreye girdi. Oynadıkları her olimpik kortta alevlenen ve asla sönmeyen.

Beraber oynadıkları üç olimpiyatta toplam yirmibir maç kazandılar, kırkiki set aldılar ve rakiplerine yalnızca bir set verdiler. 2004 ve 2008’de kazandıkları altın madalyaya 2012’de bir yenisini daha ekleyerek bir daha tekrarlanması çok zor bir başarıya imza attılar.

Londra Olimpiyatları’nın hemen sonrasında Kerri Walsh hayranlarına sevindirici bir haber verdi: Üçüncü çocuğuna hamile idi. Böylece anladık ki, Londra’da kumda kendini oradan oraya atarak ülkesi adına altın madalyaya koşarken meğerse beş haftalık çocuğu da onunla birlikte imiş. Hamileyken yaşanabilecek en çılgın ve en güzel duygulardan biri olsa gerek…          
                              
“Six feet of Sunshine”, önümüzdeki Nisan ayının ortalarında üçüncü çocuğuna merhaba diyecek. Peki sizce bu durum onun plaj voleybolu kariyerinin sonu mu? Bence tekrar düşünün. Kerri’nin şimdiden kafasında Rio 2016’da dördüncü olimpiyat altınına ulaşmayı planladığına hiç şüphem yok.

“The Turtle’’, Londra’daki final maçından sonra bir veda konuşması yaptı: ‘Hem bedenim hem de ruhum artık bana bu sporu bırakmamı söylüyor. Aileme daha çok vakit ayırmak ve artık anne olmak istiyorum.’ Misty’nin bu vedasıyla bu müthiş takım da tarih kitaplarındaki yerini almış oldu.
Rio 2016 Olimpiyatları sonunda Kerri Walsh tekrar altın madalyaya ulaşabilir mi bilinmez ama bu ikilinin toplamda kaç olimpiyat madalyası ve kaç çocukları olacağını tahmin etmek gerçekten güç.

Ne dersiniz?

                            

Mert Erkılavuz
merterkilavuz@gmail.com
twitter: @Merkilavuz
 Haberi Paylaş