Keşan sezonu açtı

Keşan Gençlik açılış karşılaşmasında Galatasaray PAF takımı karşısında 2-0 geriden gelerek maçı 3-2 kazandı.

2010/2011 sezonunda Türkiye Erkekler 2. Ligi A Grubu’nda mücadele edecek olan Keşan Gençlik ve Spor Kulübü yeni sezon açılışını 26 Eylül 2010 pazar günü gerçekleştirdi.

Keşan Gençlik ve Galatasaray takımları karşılaşma öncesi Teras Düğün Salonu’nda kahvaltı ettiler. Saat 12.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Asri Mezarlık’ta devam etti. Burada Keşan Gençlik Kulübü’nün kurucu üyesi Hüseyin Balkan ile Keşanspor Kulübü eski başkanlarından Nurhan Çuhacı kabirleri başında anıldı. Asri Mezarlık’ın ardından Keşan Gençlik takımı Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’na geçti.

Erdoğan Demir’in sunuculuğunu yaptığı programda ilk olarak sporcular ve takım antrenörü izleyiciler tanıtıldı. Keşan Gençlik Kulübü Başkanı Avukat Barış Uybaş yaptığı konuşmada, yeni sezon açılışına katılanlara teşekkür ederek, “Bu yıl iddialı bir ekiple ve sizlerin de desteğiyle ligi en iyi yerde bitirmeyi hedefliyoruz. Kulübümüze maddi ve manevi anlamda en büyük desteği veren sayın belediye başkanımız Mehmet Özcan’a teşekkür ediyorum. Bu sezon taraftarlarımızdan da gerekli desteği bekliyoruz. Yeni sezon kulübümüze hayırlı olsun“ dedi.

Uybaş’tan sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’da, “Keşan Gençlik takımımız ilçemizi 2. Lig’de temsil etmektedir. Takımımızın bu yıl başarılı bir sezon geçirmesini bekliyoruz. Keşan Belediyesi olarak kulüplerimize gerekli maddi desteği sağlamaktayız ve sağlamaya da devam ediyoruz. Takımımız geçtiğimiz yıl başarılı bir sezon geçirerek Tele Dünya Türkiye Kupası’na katılan 16 takım arasında yer aldı. Kendilerine 8-9-10 Ekim 2010 tarihlerinde Sivas’ta oynayacağı maçlarda başarılar diliyorum. Sporcularımıza sağlıklı ve başarılı bir sezon temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Keşan Gençlik takımı ile Galatasaray PAF takımı arasında bir karşılaşma oynandı. Başhakemliğini Serkan Yavuz, Başhakem Yardımcılığını Hülya Koç ile çizgi hakemliklerini Pelin Geçer ve Gökhan Kayaardı’nın skor hakemliğini Havva Şan ve Güray Ece’nin yaptığı karşılaşmaya Keşan Gençlik takımı maça; Deha, Alaz, Anıl, Hakan, Tekin, Çağrı libero Bekir tertibi ile çıkarken Galatasaray PAF takımı da Çağdaş, Senat, Uğur, Enez, Emin, Gürkan ve Libero Sedat ile sahada yer aldı. 

Karşılaşmanın ilk setini Galatasaray 26-24 ve 25-23 kazanırken, Keşan Gençlik takımı kaybettiği iki setin ardından ortaya güzel bir oyun koyarak 3. seti 25-21 ve 4. seti 25-18 kazanarak maçı tea-break setine taşıdı. 5.sette de ortaya mükemmel bir oyun koyun Keşan Gençlik takımı bu seti de 15-10 kazanarak karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı.

Karşılaşmayı Keşan Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Kılavuz, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Harun Çil, CHP Keşan İlçe Başkan A. Baki Topal ile Cadde 22 Taraftar Grubu ile Genç Keşanlılar Taraftar Grubu ve yaklaşık 750’ye yakın sporsever izledi.

Cadde 22 Taraftar Grubu protokol üyelerine kışlık atkı  hediye ettiler.


Haberi Paylaş