Kim: “Noel’i yabancı arkadaşlarımla otelde kilitli geçirdim”

Koreli voleybol yıldızı Yeon Koung Kim, sezonun ilk yarısını Çin Kadınlar Süper Ligi takımlarından Shanghai forması giyerek geçirdi. Çin’de sezonu bronz madalyayla tamamlayan Koreli yıldız, Çin hükümetinin ülkede yaşayan insanlar arasında Covid-19’un yayılmasını önlemek için uyguladığı katı karantina kuralları hakkında da bilgi verdi.

Çin Kadınlar Süper Ligi’nde Shangai forması giyen deneyimli smaçör, The Korea Times’ta Ko Dong-hwan’ın haberine göre karantina günlerinde şehirde yaşama deneyimini paylaştığı 1 Ocak tarihli YouTube videosunda Çin’de karantina gölgesinde geçen günlerini “kaçınılmaz bir balonun içinde yaşamak” olarak tanımladı. 2017-18 sezonunda Çin Ligi’nde forma giyen ve 2021’de yeniden sözleşme imzalayan 33 yaşındaki Kim, “Oynadığınız voleybol dışındaki herhangi bir faaliyetten kesinlikle kısıtlanıyorsunuz.” dedi. Kaldığı otelden, gittiği zamanlar dışında ayrılamayacağını söyleyen tecrübeli isim; otelinin karşısındaki bir spor salonuna gidip spor salonundaki aktivitelerini bitirdikten hemen sonra otele dönmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kim, Çin halkının karantina kurallarına ilişkin tavrıyla ilgili “Kore’deki birçok insan buradaki durumun ne kadar zor olduğunu bilmiyor.” dedi. Geçen Aralık ayında Instagram hesabında istediği Kore yemeklerinin bir listesini paylaştığında ise sosyal platformunda takipçileri ona neden yemek yapmadığını veya şehirdeki Kore restoranların ziyaret etmediğini sordu. Koreli yıldız YouTube videosunda bu konuya da cevap verdi: “Bu balonun içinden çıkamazsınız. Otel odamda mutfak yok, bu yüzden onları da pişiremiyorum.”

2005’ten geçtiğimiz yaza kadar Kore milli takımında oynayan Kim, videoda aynı zamanda Noel’i nasıl geçirdiğinde de değindi: “Noel Günü’nü yabancı arkadaşlarımla otelde kilitliyken geçirdim.” dedi. Yeni yıl dileklerini de paylaşan Koreli yıldız “Bu yeni yılda sağlıklı kalabilmeyi diliyorum. Kulağa kötü geliyor ama yapmak istediğim her şeyi yapmama izin vermenin anahtarı bu.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.