Kim Yeon-Koung Amerika yolcusu

Ülkemizde Fenerbahçe ve Eczacıbaşı takımlarında uzun seneler forma giyen Güney Koreli “Voleybol İmparatoriçesi” Kim Yeon-Koung, bir sonraki sezona hazırlanmak için Amerika Birleşik Devletleri’nde kampa girecek.

2021-2022 sezonunda için Çin’in Shangai takımında mücadele eden Kim, Çin Ligi’nin ülkemiz ve dünyanın çoğu ligine göre erken bitmesinden dolayı ocak ayında ülkesine dönmüş, ve Çin Ligi’nde oynayan çoğu yabancı sporcunun aksine sezonun geri kalanı için başka bir takımla anlaşmamıştı. Menajerlik şirketinin yaptığı açıklamaya göre Kim Yeon-Koung, bir sonraki sezon hangi takıma giderse gitsin sezon öncesindeki bu dönemi Amerika’da kondisyon antrenmanlarına ayıracaktı.

Kim Yeon-Koung’un amacı, Amerika’da dahil olacağı sistematik bir antrenman programıyla kondisyonunu adım adım arttırmak. Menajerlik şirketinden bir yetkili, Kim’in Amerika’da gideceği programla ilgili: “Los Angeles’ta ünlü bir antrenman merkezi ve Kim’e uygun bir program var. Oldukça sistemli. Ayrıca, bu merkeze yakın kampüsü bulunan bir kolej takımıyla da antrenmanlara çıkabilecek.” şeklinde konuştu.

Kim Yeon-Koung’un 2022-2023 sezonunda hangi takımda oynayacağı ise gizemini koruyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.