Kim Yeon-Koung : ‘En büyük hayalim orada madalya kazanmak’

Koreli yıldız Kim Yeon-Koung, geçtiğimiz Çarşamba düzenlediği basın toplantısında eski kulübü Heungkuk Life Pink Spiders formasını yeniden giyerek Kore Liginde mücadele edeceğini belirtti. Kim’in en büyük hayali ise Milli takım forması altında Olimpiyat madalyası kazanmak.

Kim, ilk kez 2005 yılında Pink Spiders forması altında profesyonel oldu ve kulüpte dört sezon oynadı. Bu yıllar içerisinde Kore kulübü 4 kez lig finali oynadı ve 3 şampiyonluk elde etti.

Sonrasında ülke dışına açılan deneyimli smaçör, 11 yıl boyunca Japonya, Türkiye ve Çin liglerinde forma giydi. Pink Spiders’a dönmeden önce 2 sezon Eczacıbaşı VitrA’da oynayan Kim, İstanbul ekibinin üst üste iki kez kazandığı Türkiye Süper Kupa şampiyonluğunda kilit isimdi.

Incheon ekibini Milli takımdan takım arkadaşları olan Lee Jae-yeong ve Lee Dae-yeong ile sırtlayacak olan Kim’e bir başka destek oyuncu da Arjantinli Lucia Fresco olacak.

32 yaşındaki oyuncu, hedeflediği Tokyo 2020 Olimpiyat madalyası için Kore’ye dönüşünü önemli bir hamle olarak görüyor. Londra 2012’de bu hedefe çok yaklaşan Kore Milli takımı, turnuvayı dördüncü sırada noktalamıştı.

“Olimpiyat öncesi oynayarak formumu nasıl koruyacağımı düşünüyordum. Bunun için en sağlıklı yolun Kore’ye dönmek olduğuna kanaat getirdim” diyen Kim sözlerini; “Oynama şansı elde etmek, benim için en önemli unsurdu. Önümüzdeki yıl oynanacak olan Olimpiyatlar için en iyi şekilde forma girmek istiyorum. Voleybol hayatım için kalan en büyük hayalim orada madalya kazanmak. Bunun için daha fazla fedakarlık yapamam şart.” şeklinde sonlandırdı.

Kaynak: FIVB


Haberi Paylaş