Kim’li KOVO Kupası’nda ilk tur bugün sona eriyor

Kore’de sezonun ilk resmi etkinliği olan Kadınlar KOVO Kupası, Pazar günü itibariyle başladı. Tüm gözler yıllarca Türkiye’de forma giydikten sonra eve dönen Kim Yeon-Koung’un üzerindeydi ve yıldız oyuncu Heungkuk Life Pink Spiders ile hem Hyundai E&C Hillstate (25-15, 25 -13, 25-22) hem de IBK Altos’a karşı (25-18, 25-20, 26-24) 3-0’lık net galibiyetlerle kendisine güvenenleri hayal kırıklığına uğratmadı. İlk maçta yalnızca 7 sayı üreten Kim, ikinci karşılaşmada 18 sayı ile en sokrer oyuncu oldu; Anne Lazareva’nın 26 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Ayrıca Hillstate’te forma giyen Héléne Rousseaux’un Pink Spiders karşısında oynanan maçın ikinci setinde dizinden geçirdiği sakatlık sonrası oyundan çıkmak zorunda kalması önemli bir detaydı. Oynanan diğer karşılaşmada Valentina Diouf’lu Daejeon KGC, geriden gelerek GS Caltex’e karşı 3-2 kazandı. Diouf mücadelede 21 sayı elde etti.

Bugün birinci turun son günü ve bu karşılaşmalarla birlikte yarı finale çıkmaya hak kazanan takımlar kesin olarak belli olacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.