Kimse hazır değil

Üzüntüleriyle, sevinçleriyle Milli takımlarımızı takip ettik derken, Erkekler Birinci Ligi başladı ve 3 haftası geride kaldı bile.

Lige değinmeden önce Avrupa Şampiyonalarına dönüp de bakmak gerekirse söylenecek tek kelime herhalde hem erkek hem de bayan takımı için ‘hayal kırıklığı’ olur.

Avrupa Şampiyonaları üzerine çok konuşuldu ve çok yazıldı. Sizlerde düşüncelerinizi sitemiz aracılığı ile dile getirdiniz. Ben bundan sonraki adımın şu ana kadar sessizliğini koruyan başkanımız Erol Ünal Karabıyık’tan gelmesini bekliyorum. Önümüzde her iki takım için Olimpiyat Elemeleri var ve bundan sonra Milli takımlarımızda ne gibi önlemler alınacak bunları bizlerle paylaşacağını umut ediyorum.

Gelelim Erkekler Birinci Ligi’nde geride kalan 3 haftaya. Lige şampiyonluk parolası ile başlayan ekipler gerçekten yine birbirinden kaliteli oyuncuları kadrolarına kattılar. Son iki sezonun şampiyon ismi Arkas bu sene de şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu bizlere ilk hafta İstanbul’da oynadığı Belediye maçıyla gösterdi. Ama Arkas’ın bu sene işi biraz daha zor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçe, Halk Bankası İzmir temsilcisini zirvede çok zorlayacak gibi gözüküyor. Ayrıca Galatasaray da yıllar önce kurduğu o eşsiz kadrolara denk bir takım kurarak bu sene ben de zirve için mücadele edeceğim dedi.

Erkekler Liginin son 3-4 yıldır kalitesi ortada, her takım her takımı yenebilecek düzeye geldi. Yalnız bu sene 3 hafta geride kalmasına rağmen takımların henüz hazır olmadıklarını görüyoruz. Her biri sezonu çok geç açtı ve neredeyse hazırlık maçları yapılmadan sezona başladılar. Böyle olunca da henüz kalitesi yüksek maçlar izlemeye başlamadık. Açıkçası ne takımlar ne bizler henüz lige adapte olmuş gibi bir hava içinde değiliz. Öyle ki sezonun ilk maçı Arkas ve Belediye arasındaydı, maç 5 set sürdü ama bizi heyecanlandıran ya 1 ya da 2 hareket izleyebildik. Ligin ikinci haftasında bu kez Belediye Galatasaray karşısındaydı ama maçın tek rengi pasör Inoslav Krnic’di. Hırsı sahaya yansıdı ama ne yazık ki skora yansıyamadı ve maç 3-0 bitiverdi. Umuyorum ki önümüzdeki haftalarda takımlar kendilerini toparlayacak ve kağıt üzerindeki iddialarını sahaya da yansıtacaklar.

Hepinize voleybol dolu günler diliyorum.


Haberi Paylaş

Comments are closed.