Komik

Aslında bambaşka başlık ve bambaşka bir yazı konusu ile girmiştim yeni yazıma ama en son yorumları kontrol ederken şu yoruma takıldım kaldım. Dünya Ligi haberinin altına komik isimli arkadaş Dünya Ligi geçen hafta bitti yeni mi aklınıza geldi yazmış.

Bazen düşünüyorum da bana hiçbir getirisi olmayan –aynı şey ortağım için de geçerli, maddi anlamda gerçekten zorlandığımız, gece gündüz bilgisayar başında, cep telefonunda sevdiklerimizle geçireceğimiz vakti bu siteyi yaşatmak için geçirdiğimizi düşününce, bunu kim için yaptığımızı soruyorum kendime….

Kesinlikle komik lakaplı ve onun gibi komik insanlar için yapmıyoruz.
Bu yoruma tabii ki bir cevap hakkım var ama ne kendimi yoracağım ona anlatmak için ne de sizin vaktinizi çalacağım. Sadece şunu söylemek istiyorum ki bizim motive olmaya ihtiyacımız var ve bizim yaptığımız işi takdir eden herkese buradan sonsuz teşekkürler…

Biliyorsunuz ki NTV Spor Radyo’da Voleybolunsesi adıyla program yapmaya başladım ve geçen hafta Galatasaray sportif direktörü sevgili Orkun Darnel konuğumdu. Öncelikle yayından çok keyif aldığımı ve birçok konuyu konuştuğumuzu söylemeliyim. Mailleri ile programa katılan voleybol camiasından isimlerde oldu umarım sorularına dilimizin döndüğünce cevap vermişizdir. Perşembe günü konuştuğumuz konulardan biri de Milli takımın Ankara’da aldığı sonuçtan çok Aleksandro Chiappini’nin Polonya takımı ile anlaşması idi. Ale’nin 2 ay önce Erkekler Avrupa Şampiyonlar Ligi finallerinde Polonya’da olduğu ve orada bir takımla anlaştığı dedikodusu zaten camiada konuşuluyordu. Şu anda Ale’nin bu anlaşmayı ne zaman yaptığı değil bundan sonra Milli takım yara almadan nasıl toparlanacağını konuşmamız gerekiyor.

Takımı tanıyan ve Bayan Milli Takımımızı önce Grand Prix elemelerine motive edecek ardından da Dünya Şampiyonası’nda takımımızın başında olacak en doğru isim bana Mehmet Bedestenlioğlu gibi geliyor. Hem takımın yapısına baktığımızda bir çok oyuncu ile Genç takımda birlikte olmuş ve derece yapmış Mehmet Hoca’nın faydalı olacağını düşünüyorum. Böyle bir kararın alınması beni hem umutlandırdı hem de mutlu etti.

Hopa Turnuvası
Geçtiğimiz hafta sonu Hopa’da düzenlenen Plaj voleybolu turnuvasındaydım. Aynı hafta üç turnuvanın olması diğer 2 turnuvaya olduğu gibi Hopa Turnuvası’na da sekte vurdu. Her turnuva için daha fazla takım katılabilir, daha kaliteli turnuvalar geçirilebilirdi. Bu sadece benim fikrim değil voleybolcular da aynı şeyi düşünüyor. Plaj Voleybolu koordinatörü Erkal Taş ise Hopa ve Lapseki’nin puansız turnuva olduğunu söylüyor. Buradan şu anlaşılıyor. Puansız turnuva yapmayınız.

Hopa ile de ilgili küçük bir eleştiri her şey çok güzeldi ortam maçlar ama son gün oyuncuların ödülleri açıklanandan daha az verilince turnuvaya katılan oyuncuların neşesi kaçtı. Para kazanmak için turnuvaya gelen de var maksat spor olsun diye gelen de var. Umarım seneye bu tür bir şanssızlık yaşanmaz.

Haftaya görüşmek üzere …

Begüm DOĞANAY


Haberi Paylaş