Kore Ligi Draft’ına katılacak oyuncular belli oldu

Kore Voleybol Federasyonu (KOVO), Kore Voleybol Ligi: V-League 2022 Draft’ına katılacak yabancı kadın ve erkek oyuncuların listesini açıkladı.

Draft’a katılmak için 21 Şubat – 31 Mart tarihleri arasında 49 kadın, 72 erkek sporcu başvurmuştu. Bu sporcular arasından 46 kadın ve 48 erkek sporcu draft’a katılmaya hak kazandı.

Kadınlar V-League Draft bölümü 28 Nisan tarihinde Seoul’daki Cheongdam Rivera Hotel’de online olarak gerçekleştirecek. Geçtiğimiz sezonu Brezilya’nın Osasco takımında tamamlayan sporcumuz Ceren Kestirengöz Kapucu da draft listesinde yer alıyor. Listedeki diğer dikkat çeken sporcular ise Nia Reed, Saskia Hippe, sezonu ülkemizde Aydın Büyükşehir Belediyespor’da tamamlayan Greta Szakmary, Adam Voleybol forması giyen Brittany Abercrombie, Wilma Salas ve Daly Santana oldu.

Erkekler V-League Draft’ı ise 29 Nisan’da aynı şekilde yapılacak. Erkekler Draft listesinde öne çıkan isimler ise Saber Kazemi, Thomas Edgar, Liberman Agamez, Luca Vettori, Thijs Ter Horst, Michael Sanches, Bruno Lima, Fenerbahçe HDI Sigorta forması giyen Arinze Nwachukwu Galatasaray HDI Sigorta forması giyen Maurice Torres, Ziraat Bankkart’ta oynayan Oreol Camejo, Bursa Büyükşehir Belediyespor’da izlediğimiz Matheus Krauchuk oldu.

Draft’a katılacak tüm oyuncuların listesine şuradan ulaşabilirsiniz

Haberi Paylaş

Comments are closed.