Fenerbahçe Opet avantaj yakaladı

Misli.com Sultanlar Ligi play-off yarı final ilk maçında Fenerbahçe Opet ile Eczacıbaşı Dynavit, Burhan Felek Voleybol Salonunda karşı karşıya geldi. Maçı 3-1’lik skorla kazanan sarı lacivertliler, seride 1-0 öne geçti.

Güçlü rakibi karşısına Maja Ognjenovic’ten yoksun kadrosuyla çıkan Eczacıbaşı Dynavit, maçın başında geri düştükten (8:4) sonra oyunu kesti ve sonrasında dengeyi sağlayarak (6:8) farkı uzun süre 2 sayıda (13:11) tuttu. Defanstan hücuma geçiş oyununda sıkıntı yaşadığı bölümlerde top öldüremeyen (16:11) turuncu beyazlılar ikinci molasını da kullandı. Mc Kenzie Adams’ın üst üste bulduğu sayılarla farkı azaltan (16:14) konuk ekip, farkı 1 sayıya indirdikten (16:15) sonra rakibinin gücüne direnemedi ve skor 18:15’e geldi. Melissa Vargas’ın hücumdan bulduğu sayılarla farkı daha da geliştiren Fenerbahçe Opet, ilk bölümün sonunu rahat (25:19) getirdi.

İkinci sete iyi giren (2:4) Eczacıbaşı Dynavit, köşelerden bulduğu sayılarla 2 sayılık farkı 10:12’ye kadar korudu. Arina Fedorovtseva’nın 2 sayısıyla skoru 12’de eşitleyen sarı lacivertliler, Tijana Boskovic ve Laura Heyrman’ı durduramayınca (16:18) setin ilk molasını kullanan taraf oldu. Ara sonrası farkı 3’e çıkaran (16:19) konuk takım, hızlanan rakibi karşısında çözüm üretemeyince (19:19) oyunu kesti. Toparlanan turuncu beyazlılar, iyi servislerini etkili bloklarla süsleyince (19:22) ev sahibi ekip 2.kez mola istedi. Hande Baladın’ın etkili servisleriyle rakibinin manşet dengesini bozan (19:24) Eczacıbaşı Dynavit, son noktayı 21:25’te koydu ve maçta eşitliği sağladı.

Üçüncü sete mükemmel başlayan (4:0) sarı lacivertliler, bir sayı sevinci esnasında arkadaşının darbesine maruz kalarak oyunu terk etmek zorunda kalan Hande Baladın’ın oyundan çıkmasıyla farkı daha da (11:5) geliştirdi. Setin ortalarında rakibinin yarısı kadar (14:7) sayı üretebilen turuncu beyazlılar, ikinci molasını aldıktan sonra temposunu bularak farkı 3 sayıya (17:14) kadar indirdi. Ancak yüksek kapasitesini kısa süre de olsa sahaya yansıtan Fenerbahçe Opet, seti 25:18 alarak maçta durumu 2-1’e getirdi.

Dengeli başlayan (3:3) dördüncü sette ilk hamleyi yapan, Vargas ile ev sahibi (6:4) olduysa da turuncu beyazlılar geriye hızlı döndü ve öne geçmeyi (7:8) başardı. Ancak maç genelinde yaptığı gibi aniden tempo bulan sarı lacivertliler 11:9 üstünlüğü yakaladı ve rakibine mola aldırdı. Duraklamaya rağmen istediklerini sahaya yansıtamayan konuk takım (14:9) ikinci kez oyunu kesti. Seyircisinin yoğun desteği ile rakip hücumlara karşı file üzerine adeta duvar ören Fenerbahçe Opet, son virajı 20:10 gibi bir farkla geçtikten sonra seti 25:15’te noktaladı. Maçı 3-1 kazanan Fenerbahçe Opet, seride 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın en skorer ismi takımına kazandırdığı 26 sayıyla Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp yıldızı Tijana Boskovic oldu. Fenerbahçe Opet’te ise Melissa Vargas 21, Arina Fedorovtseva 15, Eda Erdem Dündar 12 sayıyla galibiyette etkili isimler oldu.

Karşılaşmanın tüm istatistikleri için tıklayınız.

FENERBAHÇE OPET – ECZACIBAŞI DYNAVIT: 3-1

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Erol Akbulut, Metin Korkut

Fenerbahçe Opet: Vargas, Meliha, Eda, Naz, Fedorovtseva, Popovic, Gizem(L), Cansu, De Souza

Eczacıbaşı Dynavit: Heyrman, Elif, Hande, Beyza, Boskovic, Adams, Simge(L), Fatma, Saliha, Gözde

Haberi Paylaş

Comments are closed.