Kosheleva’dan veda: “Gerçek zafer şampiyon hissetmek”

Geçmişte ülkemizde Eczacıbaşı ve Galatasaray formaları giyen Rus yıldız Tatiana Kosheleva, profesyonel voleybol kariyerini noktaladığını açıkladı.

Kosheleva’nın veda sözleri:

“Tamamen ruhunu vererek sevdiğin bir şeye nasıl ‘veda’ edersin? Hayatının her gününe anlam katan bir şeye? Bazı kararlar kalbi kırabilir ancak bilinçli bir seçim, bu da sık sık bahsettiğim özgürlük..

Bugün, profesyonel sporcu kariyerimi resmen sonlandırdığımı duyurmak istiyorum.

Voleybol benim tutkum! Maçın her sayısında smaç vurmaya hazırdım, vücudum limit noktasında olsa bile savaşacak gücü buldum, bağlarımın iyileştiğini duyduğum anda sahaya koştum. Bir zamanlar zirveye çıkma arzusu beni motive etti ve bunun için spora her şeyimi verdim. Bu yüzden kariyerimi kendi şartlarımla bitirebildiğim için mutluyum. Şampiyon olarak anılmak bir başarıdır ancak şampiyon gibi hissetmek ise gerçek zaferdir.

Voleybol bana sadece madalya ve takdir getirmedi; karakterimi de şekillendirdi, ülkemi en üst düzeyde temsil etmenin gururunu yaşattı, tüm dünyayı bana açtı, fikirlerle ilham vermeyi, acıyla başa çıkmayı ve hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtlamayı öğretti. En büyük başarım ise siz değerli arkadaşlarım ve taraftarlarım. Spor sayesinde ruhumun bir parçası gezegenin her köşesinde yaşıyor! Bu bir mucize değil mi?

Benimle çalışan, bana emek ve zamanlarını yatıran herkese minnettarım! ‘Voleybol’ adı verilen bu muhteşem dünyadaki her anım için minnetarım, seviyorum, gurur duyuyorum ve sonsuz teşekkür ediyorum!”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.