“Kötü günü seçemedik”

Bu tür turnuvaları oynamanın zor olduğunun altını çizen Mehmet Bedestenlioğlu, “İki ev sahibi sayılacak takıma karşı strese girdik” dedi.

Dünya Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda Dominik Cumhuriyeti’ne yenilerek, ilk dört şansını kaybeden Türkiye’de tekrar moral aşılanmaya çalışılıyor. Meksika ve ardından Dominik Cumhuriyeti maçlarının çok stresli geçtiğini belirten Başantrenör Mehmet Bedestenlioğlu, ev sahibi sayılacak iki ekibe karşı mücadele verdiklerini söyledi.

Bu tür turnuvaları oynamanın  çok zor olduğuna dikkat çeken Bedestenlioğlu, “Meksika bu organizasyonu düzenliyor ama Dominik de ev sahibinden farksızdı. Buna rağmen kazanmamız gerekirdi. Kötü oynayacağınız günü seçemiyorsunuz. Ya da hiç kötü oynamayacaksınız. Almanya maçı da bizim kötü günümüze denk geldi. İşte bu yenilgi, takımı da strese soktu” dedi.

Şimdi önlerinde 5-8 maçlarının olduğunu ifade eden Mehmet Bedestenlioğlu, şöyle devam etti: “İleride katılacağımız Dünya Şampiyonaları için altyapı sıralama puanlarını yüksek tutmak istiyoruz. Bunun için de beşinciliği yakalamamız gerekiyor. Kalan iki maçı kazanmak için mücadele vereceğiz. Takımın şu an moralini düzeltmeye çalışıyoruz.”

Ay-Yıldızlı ekibimiz, yarın TSİ ile 02.00’da Hollanda ile karşılaşacak. Kazanması  halinde, Meksika-Çin Taipe maçının galibiyle beşincilik maçı yapılacak.


Haberi Paylaş