Kritik maçın galibi Akkuş Belediyespor

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi final etabının ikinci gününde Akkuş Belediyespor ile Hekimoğlu GCT Bursa ekipleri karşı karşıya geldi.

Dün oynadıkları karşılaşmalardan puan alamayan her iki takım için tamam ya da devam maçı olan karşılaşmayı Akkuş Belediyespor 26-28, 25-23, 25-21, 21-25, 42-40 sonuçlanan setlerle 3-2 kazandı. Alpaslan Endüstri Erkekler final etabının son gününde; Akkuş Belediyespor ile Hatay Spor, Hekimoğlu GCT Bursa ile Türşad karşı karşıya gelecek.

Son zamanların en uzun Tıe-Break setine sahne olan karşılaşma sonrası Akkuş Belediyespor’dan Hasan Hüseyin Mermer, “Hayatımda böyle bir maç oynamadım. 42-40 bitti beşinci set. Çok fazla hatanın olduğu bir set oldu. Her iki takım da kazanabilirdi. Onlar da basit hatalar yaptı, bizde basit hatalar yaptık. Takım olarak son topa kadar savaşmaya devam ettik. Hiroshi maçın içinde ağlamaya başladı, hepimiz maçın içinde çok yorulduk. Hatay Spor – Türşad maçının sonucuna bağlı yarın Hatay Spor ile çıkma maçı oynayacağız.” açıklamasını yaptı.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.