Kübalı sporcuların durumu ne olacak?

Yeni sezonda Efeler Ligi’nde forma giyecek olan Kübalı oyuncuların ülkemize gelişlerinde büyük sıkıntı yaşanıyor.

Dünyada yaşanılan pandemi nedeniyle birçok hava sahasının uçuşa kapalı olması veya uçuşların ertelenmesi yabancı oyuncuların ülkemize gelmesinde sıkıntı yarattı. En sıkıntılı ülke ise Küba oldu. Hava sahası uçuşlara kapalı olan Küba’dan ne oyuncu çıkış yapabiliyor ne de ülkelerine dönebiliyor.

Geçen sezon Ziraat Bankası’nda forma giyen Raydel Hierrezuelo Aguirre ile Yadrian Escobar Silva hava sahalarının kapalı olmasından dolayı ülkelerine dönmek için Ankara’da bekleyişlerini sürdürüyor.

Yeni sezonda Haliliye Belediyespor’da forma giyecek olan üç oyuncudan Küba’da bulunan Adrian Goide’nin durumu belirsizliğini korurken, İtalya’da yaşayan Yosvany Hernandez Cardonell için üçüncü kez uçak bileti alındı. Oyuncunun 16 Temmuz’da gelmesi bekleniyor. Brezilya’da bulunan Yordan Bisset Astengo’nun ise gelişinin tarihi henüz belli değil.

Halkbank’ın transferi Fernando Hernandez Ramos’un ise İtalya’dan ne zaman geleceği henüz belli değil.

İnegöl Belediyespor’un oyuncusu Osmany Uriarte Mestre ile Ziraat Bankası’nın transferi Rey Isaac Flores Quesada Küba’da hava sahasının açılmasını bekleyen sporculardan.

Sorgun Belediyespor ise Kübalı oyuncusu Rolando Cepeda Abreu’yu uzun uğraşlar sonunda Türkiye’ye getirmeyi başardı. Kuveyt’te bulunan oyuncu ilk olarak Katar’a ardından İstanbul’a geldi. Birçok kez uçuş planı değişen Cepeda akşam saatlerinde Sorgun’da olacak.

İstanbul’dan hiç ayrılmayan Fenerbahçe’nin iki Kübalı oyuncu Salvador Hidalgo Oliva ile Melissa Vargas yeni sezon çalışmalarını sürdürüyor.


Haberi Paylaş