Küçük Kumla’da kafa dinliyor

Şimdi Neredeler köşemizin bu ayki konuğu unutulmaz kaptan Filiz Bayram. Voleybolu bırakıp Gemlik’e yerleşen Filiz Bayram’ın şimdi neler yaptığını sizler için öğrendik.

1982 yılında Karadeniz Ereğli’de lise takımında voleybola başlayan Filiz Bayram, 1 yıl aradan sonra 1983 yılında Genç Milli Takıma seçildi. Kendini kısa sürede ispatlayan oyuncu 23 Eylül 1983’de Arçelik’e transfer oldu.

“KDZ. Ereğli’de yaşarken ailemden ayrılıp 17 yaşımda İstanbul’a Arçelik takımına geldim’’ diyen Bayram, toplam 75 kez Milli formayı giymiş bir oyuncu.

Sırasıyla Arçelik, Güneş Sigorta, Beşiktaş, İzmir Göztepe ve Yeşilyurt Spor Kulüplerinde oynayan ve hemen hemen hepsinde takım kaptanlığı yapan Filiz Bayram, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu.

2. kademe antrenörlük belgesi sahibi oyuncu 2001 yılında sakatlığı sebebiyle voleybolu bıraktı. 2001-2007 yılları arasında Yeşilyurt’ta takım menajerliği yaptı. Ardından 2006-2007 senelerinde Yıldız ve Genç Milli takımlarının menajeriydi.

İSTANBUL BENİ YORDU

“25 yıl İstanbul’da tek başıma savaş vermekten çok yorulduğumu anladım ve dinlenmem gerektiğine karar verdim’’ diyerek Bursa Gemlik’teki Küçük Kumla’ya yerleşen Filiz Bayram, bu küçük sahil kasabasında sessiz sakin bir hayat sürüyor.

2007 yılının sonlarında varolan evine yerleşen Filiz Bayram halen Küçük Kumla’da yaşıyor.
6 Şubat 2009’da ressam-iç mimar Kemal Kızıltoprak ile evlenen Filiz Bayram’ı Gemlik Belediyesi çok geçmeden keşfetmiş ve ünlü voleybolcu ile çalışmayı teklif ediyor. Yardım maksadı ile Gemlik Belediyesi alt yapısına yardım eden Filiz Bayram küçük-yıldız ve genç takım oluşturmaya çalışıyor. Alt yapı oluşturmanın çok zor olduğunu kaydeden Filiz Bayram voleybolu uzaktan takip etmeye çalıştığını söyledi.

 


Haberi Paylaş