Kupa Voley ve Biz…

Kupa Voley maçları erkeklerde Malatya’da, kadınlarda ise İzmir’de oynandı.

Muhteşem bir şölen havasında geçen maçların final karşılaşmaları nefesleri kesti. Bu nefesleri kesen maçları izlerken Türkiye’nin en başarılı branşı voleybolun Federasyon Başkanı Akif Üstündağ, en azından bir teşekkürü hak ediyor diye düşündüm.

Ayrıca bir teşekkürüm de Halkbank Spor Kulübü’nün perde arkası kahramanlarına olacak. Kim mi onlar?
Onlar, Ali Şenocak, Hasan Kulaç ve Taner Atik. “Halk isterse, Halkbank yapar” dediler.

MALATYA

Kupa Voley’e katılan erkekler, medeniyetin doğduğu şehir Malatya’da buluştular. İstanbul’dan Fenerbahçe, Galatasaray, İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Ankara’dan Halkbank, Ziraat Bankası, Maliye Piyango; İzmir’den Arkas Spor ile sezonun parlayan yıldızı Tokat Belediye Plevne takımları.

Bu sekiz takımdan Fenerbahçe, Bankalar derbisini kazanan Halkbank’ı, Galatasaray ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yenerek finale çıktılar.

Finalde 3700 kapasitesi olan Malatya Merkez Spor Salonu, 4950 seyirci ile muhteşem bir Fenerbahçe-Galatasaray finali izleme fırsatını yaşadı. Ezeli rakibini yenen Fenerbahçe 4. kez şampiyon oldu.

Milliyet Spor ne dedi? “Filenin Kralı Fener”

İZMİR

Kadınlara gelince;

Dağlarında çiçekler açan Ege’nin incisi İzmir’de Dünya’nın “En Değerli” kadın sporcuları ve takımları bu kupada boy gösterdi.

Kupa Voley’e İstanbul’dan; Eczacıbaşı Vitra, Vakıfbank, Fenerbahçe Opet, Galatasaray HDI Sigorta, Beşiktaş, Türk Hava Yolları. Bursa’dan Nilüfer Belediyesi ile Aydın’dan Aydın Büyükşehir Belediyesi katıldılar.

Yarı Finalde Fenerbahçe Opet’in Vakıfbank’ı kupa dışına itmesi acaba sürpriz mi oldu? İlgilisine sordum. Sadece “Fenerbahçe iyi oynadı” dedi.

Bu arada CEV Şampiyonlar Ligi’nden bence büyük bir hata sonunda elenen Eczacıbaşı Vitra Galatasaray ile başa baş geçen mücadele sonrası, zor da olsa finale çıkma başarısını gösterdi.

Finalde Eczacıbaşı Vitra, Fenerbahçe Opet’i yenerek 7 sene aradan sonra 9.kez şampiyon olması yaşanan üzüntüleri biraz olsun yok etti mi dersiniz?

Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ voleybolun güzelliklerini Anadolu’nun çeşitli şehirlerine taşıma zihniyeti, onun başarı notlarının yükselmesini de sağladı.

Bu arada; Malatya’daki yazılı Basın emekçisi değerli dostlarıma teşekkürü unutmadım. İyi ki varsınız!

Fotoğraf: (soldan) Akif Üstündağ (TVF Başkanı), Selahattin Gürkan (Malatya Büyükşehir Bld. Başkanı) ile Ben (RT).

Tüm dostlarla birlikte yaşadığım gurur verici bir olay ise, 46 yıllık eşim emekli öğretmen Şenay (Tanyol) Tekin’in 1966-1970 yıllarında ilk görev yeri olan Battalgazi İlçesi (Eski Malatya) Gazi İlkokulu’nda öğrencisi olan şimdiki Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile tanışmam oldu, Eşim adına bir kez daha gurur duydum.

Bu duygusal satırlardan sonra, biz gelelim Türkiye’nin “En Başarılı” Federasyon Başkanı olan Üstündağ’ın voleyboluna… (Birileri gene rahatsız oldu mu dersiniz?)

Evet; yazılı Basın voleybola ilgi göstermiyor deniliyor! Bu tespit doğrudur. Ama o zaman Milliyet Spor’un gösterdiği ilgiyi yok mu sayalım?

Ne dersiniz? İşte Milliyet Spor.

İşte Voleybol, İşte Biz… Sözün Bittiği yerdeyiz.

Buyurun Milliyet Spor sayfalarına göz atalım…

FİLENİN KRALI FENER

Erkekler Kupa Voley finalinde sarı lacivertliler ezeli rakibini yenerek mutlu sona ulaştı.

Milliyet Spor: Ragıp Tekin: 24.3.2019

ECZACIBAŞI SON NEFESTE

Turuncu beyazlılar Galatasaray HDI Sigorta karşısında zorlanmasına rağmen kazandı. Final biletini kaptı.

Milliyet Spor: Ragıp Tekin. 24.3.2019

FİNALE UÇUŞ

Kupa Voley’de Eczacıbaşı ve Fenerbahçe rakiplerini devirdi, şampiyonu belirleyecek bugünkü randevunun biletini cebine indirdi.

Milliyet Spor: Ragıp Tekin. 24.3.2019

ŞAMPİYON ECZACIBAŞI

Kadınlar Kupa Voley’de zafer Fenerbahçe Opet’i mağlup eden Turuncu-beyazlıların oldu.

Milliyet Spor: Ragıp Tekin 25.3.2019


Haberi Paylaş