Kupada ilk finalist Galatasaray oldu

Erkekler Teledünya Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Ziraat Bankası’nı 3-1 mağlup eden Galatasaray Yurtiçi Kargo, kupada ilk finalist oldu.

Eskişehir Anadolu Üniversiyesi 2 Eylül Kampüsü’nde oynanan karşılaşmanın setleri 25-18, 20-25, 25-15 ve 25-10 sonuçlandı.

Kupada diğer yarı final mücadelesi saat 16.00’da Fenerbahçe Grundig ile Halkbank arasında oynanacak. 
 
Karşılaşmaya Ziraat Bankası Adriano, İbrahim, Niyazi , Mustafa, Kadir, Serkan, Özer(L) altısıyla başladı. Galatasaray ise sahaya Ulaş, Rivera, Murathan, Cem, Hidalgo, Erhan, Caner (L) altısıyla çıktı.
 
Serdar Nişancıoğlu ve Ebru Meriçkan’ın yönettiği maçın ilk setine iyi başlayan Ziraat Bankası setin devamında da güzel bir oyun sergiledi. Ankara temsilcisi özellikle Kadir ile etkili oynadı ancak setin sonunu getiren taraf 25-20’lik skorla Galatasaray oldu. İkinci sette ise sahada çok daha istekli bir Ziraat Bankası vardı. Rakibi karşısında iyi oynayan Ziraat Bankası seti 25-20 alarak karşılaşmada eşitliği yakaladı. Müsabakanın üçüncü setinde ise istediği oyunu sergileyemeyen Ziraat Bankası 25-15 kaybettiği setin ardından karşılaşmada 2-1 geriye düştü.
 
Teledünya Türkiye Kupası Yarı Final müsabakasının son setinde ise yine üstün oynayan taraf Galatarasay idi. Bu seti de 25-10 alan İstanbul ekibi maçtan 3-1 galip ayrıldı ve Teledünya Türkiye Kupası finallerine kalmayı hak kazandı.

İstatistik…

 


Haberi Paylaş