Kupada tur atlayan İstanbul Büyükşehir Belediye oldu

Teledünya Erkekler Türkiye Kupası’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk maçta 3-1 yendiği Galatasaray’ı ikinci maçta set vermeden devirdi ve 4’lü finale adını yazdırdı.

İlk settin hemen başında bulduğu sayılar ile 4-0’lık bir seri yakalayan İstanbul Büyükşehir Belediye karşısında Galatasaray Barca ile bulduğu sayılarla farkı 1’e indirdi. (3-4) İlk teknik molaya 8-6 önde giren İstanbul Büyükşehir Belediyesi teknik mola dönüşü Todor ve Kunnari ile bulduğu sayılarla farkı açtı. İkinci teknik molaya 4 sayı farkla önde giren yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu. Galatasaray Barca’nın sayıları ile farkı kapatmaya çalışsa da Belediye etkili oyunu ile seti 25-27 alarak maçtan 1-0 galip ayrıldı.

İkinci set yine Belediye’nin üstünlüğü ile başlarken 1-5’ten sonra Galayasaray yine Nemer ve Barca ile sayılar kazanmaya başladı. İlk teknik molayı 8-4 Belediye önde geçerken, Galatasaray toparlanıp Kemal ile sayılar kazanmaya başladı. İkinci teknik mola 13-16 İstanbul Büyükşehir Belediye’nin lehine geçildi. Sarı-kırmızılılar Sinan’ı oyuna dahil ettiği bölümde sayılar kazandı ve 18-18’de rakibini yakaladı. 18-18’den sonra karşılıklı sayılar ile geçen sette daha şanslı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu ve seti 33-31 alarak maçta 2-0 öne geçti.

Üçüncü set İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına kolay geçti. İlk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-10 önde giren Belediye seti 25-18 maçı da 3-0 kazandı.

GALATASARAY-İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE: 0-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Gökhan Dağ

Galatasaray: Yasin, Kemal, Nemer, Ahmet, Zhekov, Barca, Caner Dengin (L), Volkan, Caner Pekşen, Murathan, Sinan   

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Todor, Erhan, Ulaş, Kunnari, Hakan Fertelli, Mikko, Barış (L), Muhammed, Mustafa 

Setler: 17-25, 31-33, 18-25

Süre: 79 dakika (22-35-22)

 


Haberi Paylaş